Velmi větrné nedělní ráno přiválo do Doudleb "juniorku" Pandy. 4 členům družstva ještě nebylo dohromady 50 let! Ještě, že mám řidičák, je to moje vstupenka do družstva J

V sestavě jsme vynechali Honzu Horáka, který se sotva vrátil  z Harrachova. Domácí měli však díry hned na prvních dvou šachovnicích. To nás pasovalo do role favorita, kterou jsme naplnili.

Kluci hráli na můj vkus příliš rychle. Asi důsledek posledních rapidových turnajů. Nebo doma vařili něco dobrého....

První vyhrál Pavel Kačírek. Partie nebyla bezchybná ani náhodou, ale svou sebedůvěrou soupeře zničil přesvědčivě.

Marek Nosál se podruhé během 4 měsíců "poštěstilo" hrát se soupeřem bez zraku. Mně se to nestalo za 35 let šachové dráhy. Není nic příjemného sledovat, jak si soupeř figurky osahává. Při přechodu do koncovky se domluvili na remíze, myslím férové. Pak zničil svou soupeřku Vašek Till. Dračí sicilskou nyní trénuje. Schémata bral až moc vážně, ale nikde se příliš nemýlil a zavěsil s jistotou. Na první jsme usedli 2 dospělí J, rozvážnější a pomalejší. A tak, i když partie trvala jen 23 tahů, končili jsme jako předposlední.  Největší potíže měl dnes Vláďa Martyniuk. Bílými nezískal nic, pak dokonce přehlédl pěšce, ale včas hru začal komplikovat a soupeře přeci jen přelstil.

Úkol jsme splnili. Mládežníci proletěli zápasem rychlostí dnešní vichřice. Navíc se zdá, že by z nich mohla být parta. Už se těším na KPŽD za 14 dní.

Ještě je třeba říci, že zápas se hrál ve velmi příjemném prostředí Obecního úřadu v Doudlebách. Takovou hrací místnost mohou místním závidět i kluby o mnoho soutěží výš. Atmosféra byla přátelská, vlastně jsem si to užil víc než třeba 1. ligu. Děkujeme.

 

 

ŠK ZŠ Doudleby nad Orlicí 8 Panda Rychnov nad Kněžnou C

R: Oldřich Štolba

1 Štolba Oldřich 1478       0 : 1        FM Kačírek Petr 2273

2 Beneš Jiří 1509              0 : 1        Martyniuk Vladislav 1667

3 Štolba Petr 1347           0 : 1       Kačírek Pavel 1584

4 Řehák Zbyněk 1294       ½           Nosál Marek 1374

5 Mihulková Dana 1073  0 : 1         Till Václav 1210