Napětí v šachové klubovně  sportovní haly při Gymnáziu v Rychnově se dalo krájet. Zápas RK – FM B se hrál od 10 hodin, bylo právě 12:50. Těsně před dvanáctou se shodli na rychlejší remíze jen Daniel Kožúšek se Sergejem Vesselovskim , což byl s ohledem na rating obou hráčů spíš úspěch pro Rychnov, byť měl  Dan bílé figury. Zřetelnou materiální výhodu s kvalitou navíc měl Martin Šmajzr, ale pozice byla plná jedu. A nejen jeho, na všech šachovnicích se ani po třech hodinách hry nerýsovala žádná jistota.

  Ve 13:05 adrenalin prudce stoupá. Zdá se mi, že Piotr Sabuk a Pepa Havelka získali nepatrnou výhodu, Martina Marečková drží černými pasivnější pozici zuby nehty, Slawek Machlowski  zvyšuje tlak na dámském křídle a hrozby na druhé straně již odrazil, Marian Sabol ale nic nevytěžil, má jen aktivnější pozici, Martin Šmajzr jde krkolomně za vítězstvím, potřeboval by víc času a  pozici zjednodušit, ale není jak… A nyní nepatrně hůř stojí  Mirek Pavlíček.  Měli bychom ale nějak vyhrát!

  Ve 13:30 naše naděje na výhru pohasínají. Nádherně vyhrál pěknou kombinací na první šachovnici Piotr Sabuk, ale - … Martin Šmajzr  i Marian Sabol ztratili výhody, oba jdou do remízy. Líp stojí ještě Pepa Havelka a snad i Slawek Machlowski. Martina drží remis, ale Mirkovi se pomalu pozice hroutí.   

  Ve 14 hodin si pohoršil pozici Slawek Machlowski a příjímá remis. Z boje střelce proti jezdci nic nevytěžil ani Pepa Havelka, další smutná remis. Marian Saboj nakonec o remízu tvrdě bojoval. Frýdek nám dává lekci z koncovek. Naděje svitla na 8. šachovnici, kde se překvapivě mohl Mirek Pavlíček ještě dostat taktickým obratem na koně – mohl dokonce bojovat o výhru, ale obrat neviděl a prohrál.

  Ve 14:30 je stav 3:3 a hrají se poslední dvě partie. Martin Šmajzr „utekl  hrobníkovi z lopaty“, ale Martina Marečková vytrvalému tlaku soupeře podléhá. Ve 14:45 po 4 hodinách a 45 minutách zápas končí, hosté si vezou z Rychnova šťastné těsné vítězství.

  Teprve v 16:30 končí moje role kapitána a rozhodčího. Odesílám zapsané partie do databáze, výsledek řídícímu orgánu.

Panda Rychnov nad Kněžnou A

 

BŠŠ Frýdek-Místek "B"

Sabuk Piotr (Z,C)

2372F

1

-

0

2367F

Jasný Stanislav (Z)

Havelka Josef (Z)

2320F

½

-

½

2357F

Piesik Piotr (Z,C)

Kožúšek Daniel (Z)

2237F

½

-

½

2330F

Vesselovsky Serguei (Z)

Marečková Martina (Z)

2141F

0

-

1

2280F

Rabatin Jakub (Z)

Machlowski Slawomir (Z)

2137F

½

-

½

2184F

Novosadová Kristýna (Z)

Sabol Marian (H)

2353F

½

-

½

2157F

Štěpán Patrik (Z)

Šmajzr Martin (H)

2225F

½

-

½

2225F

Holeksa Zdeněk

Pavlíček Miroslav

2056F

0

-

1

2117F

Kaňáková Natálie

 

:

 

 

Jiří Daniel, rozhodčí zápasu a kapitán domácích