Rychnov D - Náchod D 3:2

Dušánek              1483      ½          Dusbaba                1750

Hetfleischová        1252      ½         Zaňka                    1601

Koblic                  1221      1-0         Grulich                  1162

Krautschneider     1250      0-1         Uždil                     1250

Dostálek              1052      1-0         Vajsar                   1114

Za hosty přijelo 5 chlapů, byť vzadu nastoupili tři mladíci (kolem 20 let). Štěstí se usmálo jen na soupeře Dana Krautschneidera, který je naladěn vyhrávat bez spotřeby času a své úspory by jistě rád věnoval na dobročinné účely. Ale šachy jsou o něčem jiném. Přesvědčil se o tom. Dan začal přemýšlet až v pozici, kdy byl již úplně prohraný.

Remízu nejprve odmítla Elen, stála si trošku lépe, ale při druhé nabídce již neodolala. „Stála jsem asi už trošku hůř“ říkala po partii. Míša Dušánek remizoval se zkušeným předsedou náchodského oddílu, veteránem Petrem Dusbabou ještě ve střední hře. No ale příště se již pustí i do koncovky.

Překvapivě velmi dobře zahrál Patrik Dostálek. Vytvořil soupeři slabinu, svázal mu figury a slabinu dobyl i s úroky (kvalita). Podobně Jenda Koblic, i když po partii říkal, že si žádnou pochvalu nezaslouží, protože promrhal náskok figury. Jenže Jenda v soutěži dospělých vyhrávat potřebuje, aby už začal hrát s Elen také krajskou soutěž, kamž je kapitán Milan Dvořák zatím nepouští.