Přestože výsledek hlavní reprezentace klubu v 1. lize je nejhorší za poslední léta, nemá náš oddíl celkové výsledky zase tak mizerné. Konečně se totiž zvedá vlna nové generace Pandy. Pohlédněme na výsledkovou listinu poslední před týdnem dohrané  Velké ceny na bojišti u Chlumu. Kromě toho, že jsme dominovali v Královéhradeckém kraji kategorii do 12 let díky Míšovi Borci Dušánkovi, dominovali jsme i v kategorii do 10 let. Dan Jan Krautschneider a Vašek Kroulík nenechávají v této kategorii nikoho na pochybách o tom, kdo kraji vládne, vzájemný "boj" většinou remizují a o krále regionu bojují v kroužku. Pozitivní ale je 8. místo Fandy Bažanta a 10. místo Jana Snopka v této kategorii a obrosvkým úspěchem pak 50% Martina Kováře, vnuka legendy slatinského šachu Jaroslava Mazury. Půjde jistě ještě hodně nahoru! Hrál svůj první turnaj. Kroužek Jana Horáka přivezl rovněž 1. místo v kategorii chlepců do 8 let, kde všechny smetl Štěpán Kroulík. Ale kdyby jen on...! Bronzovou vybojoval stále se lepšící Vojta Dvořák a zařadil se tak mezi nejlepší hráče klubu. Trenér Honza Horák si tak jistě užívá úspěch vedle zklamání z přístupu polských opor k účasti v 1. lize. 

  Úspěchem ale je i práce nového trenéra klubu Ilji Mareše, který zvládl v září a říjnu nábor a byl s dětmi na první Velké ceně. Kromě zmíněného Martina Kováře se totiž prosadil i další nováček Filip Čančara, který v 6. kole bojoval o umístění "na bedně" a získal 5. místo za 4 body a také 7. místo Vojty Pilného se 3,5 bodem. Na tak velkém turnaji byli všichni tři poprvé, Ilja Mareš se nechal slyšet, že v tréninku ještě přidají. Už se těším!!!

  Téměř jistě udržíme v roli nováčlka ligu dorostu a navíc B tým mládeže možná rovně do ligy dorostu postoupí! B tým dospělých je v čele krajaské soutěže, C tým se patrně udrží. Ale pozor: v těchto týmech dospělých převládá opět mládež Pandy! Mládež Pandy vtrvale krmí jinak bezzubé kluby po celé ČR, kde máme bezpochyby rozesetý nejméně jeden ligový tým i s náhradníky a další tým nejméně síly družstev krajského přeboru. Právě v tom je Panda jednou ze světlých výjimek českého šachu mnohde v okolí hynoucího na úbytě. Tak Veselé Vánoce všem, kteří pro to pracují. Je nás hodně.