Opět na Slovensku u Jozefa Kanoše. Už pravidelně hrajeme turnaj v Nízkých Tatrách, kde je velmi přátelská atmosféra a známe zde již spoustu lidí.

Letošní výprava čítala 6 lidí. 4 hráče a Nosálovi, kteří turnaj opět pojali jako dovolenku a nepochybně si odpočinuli.

7 kol na 2x120 minut bez přídavku. Právě absence přidávání je důležitý prvek, protože od 3. hodiny hry vytváří na hráče velký tlak. Podmínky mají ale všichni stejné.

Konkurence byla v letošním ročníku velmi dobrá. Byl jsem sice prvním nasazeným, ale je jasné, že když odehraji 13 utkání za rok (včetně tohoto turnaje), tak ELO je jen číslo a praxe prostě chybí. Celkem se sešlo na startu 40 hráčů. 1 mezinárodní mistr, ale také řady mladých perspektivních Poláků.

V turnaji zvítězil přesvědčivě talentovaný Lukáš Bango (teprve 17 let), který po tomto turnaji překročí 2200 bodů.

Našim barvám se dařilo se střídavými úspěchy.

Vezmu to od nejstaršího, tedy od sebe....

Petr Kačírek - 5bodů/7 kol. Kromě posledního kola, které se vlastně nehrálo, jsem stál vždy lépe. Soupeři ale hrajou "beton" a já už jsem starší pán. Tah na bránu už není takový. V 5. kole jsem hezky vyseděl rovnou koncovku do výhry, kterou jsem zvládl opakovaně vypustit. Z této remízy jsem tedy spát nemohl :) Výsledkem je 5. místo a mínus 14 bodů. To asi odpovídá současným možnostem.

Dan Pacourek - 2,5/7. Nová posila našeho klubu z Nového Města nad Metují. Určitě čekal od sebe víc. Bylo na něm vidět, že je to pro něj teprve 2. turnaj ve vážných partiích. Zejména střední hru řešil dobře. Mezery v zahájeních jsou a i v koncovce se fatálně jednou spletl. Odepíše cca 70 bodů, ale to se po zisku prvního ELO trochu čekalo. Potenciál ale určitě má a já se na jeho další působení v Pandě těším.

Pavel Kačírek - 4/7. Poprvé se mu, na tomto typu turnaje, podařilo překročit 50%. Odehrál si také partie s nejsilnějšími hráči v životě. Nejprve Kaliský 2179 a pak dokonce IM Petráň 2256. V první z těchto partií měl v koncovce na stole jasnou remízu. Vyhrál kategorii do 1700 ELO a připsal dalších 22 bodů. Konečně tak atakuje metu 1700.

Marek Nosál - 3,5/7. Poslední rok se šachu mnoho nevěnoval. Dal přednost hudbě a volejbalu. Hrát ale evidentně stále umí. Svou typickou aktivní hrou a taktickým postřehem se prosadil opakovaně. Hrál s lehkostí a turnaj si užil. Může být spokojen, protože připsal 56 bodů. Budu doufat, že ho to povzbudí a k šachům se časem vrátí. Určitě bude dobrým náhradníkem pro letošní ligu mladšího dorostu.

Výsledky:

http://chess-results.com/tnr461753.aspx?lan=5

Vítěz turnaje Lukáš Bango