Miloš Horák:

Nedá mě, abych nereagoval na předcházející zveřejněné. 

Když jsem si druhý článek přečetl, nevěřil jsem svým očím a během pouhé půlhodinky jsem si vše s Jirkou Danielem vysvětlil a uvedl na pravou míru. Z očí do očí. Mám to tak rád a na mediální přestřelky si nepotrpím.

Takže teď spíš pro Vás, čtenáře těchto stránek. Honza v sobotu hrál dva náročné zápasy basketbalu o první místo v tabulce. Zápasy náročné fyzicky i psychicky, oba velmi vyhrocené. Večer si stěžoval na bolest kloubů a únavu a šel dřív spát. Asi jsme plně neodhadli, že nejde pouze o únavu a budili ho ráno v 8.15 hod.. Když Dana viděla, jak vypadá, běžela pro teploměr. Teplota 39,2 stupně C hovořila za vše. Přesto jsme se ho ještě snažili postavit na nohy. Po té, co zvracel, byla situace jasná a já obratem volal kapitánu mužstva Petru Kačírkovi. Ne tři čtvrtě hodiny před zápasem, jak bylo uvedeno, ale přesně v 8.30 hod. Tedy 1 hodinu před zápasem, čas na mobilu je plně vypovídající. Už o dvě minuty později jsem volal Frantovi Dušánkovi, který byl v práci a který okamžitě volal domů, aby zaktivoval Míšu. Vzápětí jsem o tom informoval Petra Kačírka, který tuto variantu zavrhl a já opět volal panu Dušánkovi a vše rušil. Petr Kačírek coby kapitán družstva nastoupil na první desku sám.

A tak se ptám, co jsme měli dělat lépe, kolik hráčů si hned za sebe sežene náhradu? Byť ke vší úctě k Míšovi ne plně adekvátní, ale hráč na poslední desku by byl.

A tak jsem jen zavzpomínal v kolika případech byl Honza v minulosti buzen těsně před zápasem venku, takže hodně brzo a se snídaní v ruce jsme ho vezli např. ke Kauflandu, na místo srazu. A jestli jsme málo aktivní nebo loajální ke klubu to rozhodně nemyslím.

A Honza sám: Jednou týdně trénuje v kroužku, jednou týdně individuálně, průběžně doma sám. V Rychnově hraje za tým A,B,C, v. V Poličce Extraligu mládeže, v Pandě vede tréninky těch nejmenších. Počtem turnajů, které s ním objíždíme, patří mezi nejaktivnější. K tomu dvakrát týdně trénuje basket a hraje každý zápas, který se mu se šachama nekříží. A jsme rádi, že si ten basket k šachům drží a má trochu pohyb. K tomu Honza obstojně studuje na rychnovském gymnáziu a dostává naloženo i od nás doma. Více už na něho nakládat nechceme a ani nemůžeme.

Ale zpět k nedělním partiím. Mám dojem, že se jen hledal viník jenom remízového výsledku se Spartakem.

Na závěr: Honza zůstává nemocen, do školy nechodí a snaží se vyléčit chřipku a informace, že by snad do nedělního zápasu nechtěl nastoupit již předem je nepravdivá.

P.S. Jedna nástěnka je vyhrazena rozvrhu zápasů  Panda – tým A, B, C , Extraliga Polička , turnaje, soustředění talentů, basket,  abychom to byli schopni vůbec koordinovat a vklínit do toho nějakou rodinnou akci nebo oslavu. Jen nakouknutím do rozvrhu jsem zjistil, že jsme vloni s Danou a naším Honzou strávili více než 6 týdnů čistého času na týdenních a podobných turnajích.