Horské letovisko pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy přivítalo ve dnech 27.10. – 3.11. přes 300 mladých šachistů a šachistek, kteří zde bojovali o tituly mistra Čech v jednotlivých kategoriích. Z Pandy Rychnov se kvalifikovali Vladimír Martyniuk (U16), Pavel Kumpošt (U12) a Elen Hetfleischová (U12). Na turnaj Fide Open se přihlásil Jan Horák.

Výborně si vedl Vladimír Martyniuk, který hrál za hranicí svého ELA. Z 9 partií prohrál jedinou ! Získal 5 bodů, jeho samotného mrzelo jen hodně remíz, minimálně dvě chtěl změnit ve vítězství. Nutno ale dodat, že zbylé byly s hráči s ELO kolem 1900. Vláďu určitě nejvíce potěšila vítězná partie s P.Šmídem (Elo 1976) z Ústí n.Labem. Jeho bilance na turnaji : 2-6-1.

Výborný dojem zanechal na Mistrovství Čech v kategorii do 12 let Pavel Kumpošt. Získal též 5 bodů s bilancí (4-2-3). Nezvykle vydržel hrát dlouhé i 3 hodinové partie.

Mrzí ho 2 prohry, jedna s V.Štogrem z Unichess, který mu 2x nabízel remízu a ta druhá s nasazenou čtyřkou O.Winterem (Elo 1616) z Lípy. Hrál černýma a už ve 4 tahu ho překvapil střelcem na d3 a pak rošádou. Tři hodiny si stál velmi dobře, pak ale remízovou partii ztratil. Protože se ale krom šachů věnuje naplno i fotbalu, je to zatím jeho strop.

Ve stejné kategorii U12 hrála Elen Hetfleischová, která získala 4 body s bilancí (3-2-4). Velká škoda poslední prohrané partie A.Mametevem z Plzně, kde si stála dlouho lépe a chtěla ji vyhrát, měla by bilanci stejnou s Pavlem. Určitě ji ale těší 2 remízy s klukama s Elo přes 1350.

V turnaji Harrachov FIDE Open pro hráče s ELO minimálně 1850 až po hráče mistrovských tříd nastoupil Jan Horák (na fotografii). Hrál stejně jako Vláďa za hranicí svého ELA ! Tedy výborně. Skončil sice až na 9.místě, k získaným 4½ bodům ale došel těžší cestou, než někteří jeho soupeři. Smůla říkám tomu, když v turnaji potkáte hráče nasazené jako číslo 1., 2., 3. a 4. ! Krásné remízy bral s hráči s Elem nad 2000. Jeho bilance byla vyrovnaná 3-3-3. 

Co říká na výsledky našich trenér Daniel ? „ Rychnovská mládež se po 3 letech po odchodu nejlepšího hráče týmu a tím způsobeném rozpadu celé generace konečně zase staví na nohy. Zastoupení Pandy a kvalita výsledků na přeboru Čech se u nové generace každoročně zvyšuje. Úspěch určitě nemůže znamenat strop pro mladé hráče, ale start do bojů mezi silnějšími hráči včetně soutěží dospělých. V listopadu nás čeká navíc ještě přebor Čech do 10 a do 8 let v Mostě, věřím, že i tam budeme úspěšní.“

Mistrovství Čech bylo dlouhé, týden trvající, ale naštěstí zpestřené různými přednáškami, simultánkou s mistry šachu, návštěvou místního Hornického muzea, či druhé nejstarší sklárny v Česku z roku 1712. Děkujeme rodičům a prarodičům, kteří v Harrachově s Panďáky byli. Zároveň tímto děkujeme Královéhradeckému kraji a Městu Rychnov za podporu.

Výsledky :

U12 : http://chess-results.com/tnr384117.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES

U16 : http://chess-results.com/tnr384120.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES

Fide : http://chess-results.com/tnr384121.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES

Ve Skicentru Harrachov se konalo šachové Mistrovství Čech mládeže.

Panďáci Pája s Vláďou u harrachovského Mamutu :) Rekord můstku 214,5 m drží Rakušan Morgenstern z ledna 2011.