Protože se ve stejném termínu konal v Rychnově KP družstev mladších žáků, bylo jasné, že výprava bude skromnější, než v minulém roce. Nakonec se účastnili jen dva hráči, Vláďa Martyniuk a Pavel Kačírek. Ostatní starší 12 let možnosti hrát nevyužili.

Hrálo více než 100 dětí narozených 2003 a ml. Tempo 12min + 3s/tah je velmi rychlé, kvalitě hry nepřidává a stírá částečně rozdíly ve výkonnosti. Zároveň je ale určitě lepší na turnaji hrát, než nehrát vůbec. Jistě minimálně zdokonaluje hru v časové tísni, učí nepanikařit a rozhodovat se rychle pod tlakem. Například na právě probíhajícím ME Evropy žen je vidět „mraky“ dobře založených partií, které se naprosto otočily právě v časové tísni.

Bylo nás málo, ale vidět jsme byli dost

Vláďa i Pavel se celý turnaj pohybovali na předních stolech. Oba měli dobré šance bojovat o medaile. Vláďovi vyšel finiš skvěle a když v posledním kole porazil černými! hlavního favorita, dosud vedoucího Jareše, tak v turnaji dokonce zvítězil! Nepamatuji se, že by se na tomto turnaji podařilo zvítězit nějakému našemu hráči. Vláďa je nyní jednoznačným lídrem Pandy v žákovském věku.

Pavel si vedl velmi dobře 7 kol. V předposledním kole bohužel podlehl bílými papírově slabšímu soupeři a výhra v 9. kole mu vynesla již „jen“ 8. místo, tedy na úrovni nasazení.

Tak zase příští rok útokem na Ústí!