V projektu INSPIR se chystá v nejbližší době celá řada setkání jednotlivých branží.

TURISTÉ – se chystají na setkání na Malé Skále v Českém ráji ve dnech 25. – 26. 5. 2019. Polskou výpravu povede Slawomir Machlowski a 20 polských turistů se při setkání s českými turisty vydá na Panteon, hrad Frýdštejn, Riegerovu stezku u Semil, na vyhlídku Kozákov, do Jičína a na prohlídku kamenných soch v Hořicích.

HISTORIČTÍ RYTÍŘI – se sejdou již 8. – 10. 6. 2019 na slavnostech na hradě Pecka u Nové Paky. Koordinátorem českých rytířů je Jiří Louda, koordinátorem polských rytířů je Krysztof Czarnecki.

AKVARISTÉ – čeští akvaristé vyjedou na setkání s polskými akvaristy do Klodzka ve dnech 25. – 26. 6. 2019. Koordinátorem českých akvaristů je Vladimír Hulman.

FOTOGRAFOVÉ – měli velmi pěkné setkání ve dnech 5. – 7. 4. 2019 v obci Swierzawa a Zlotorya. Početnou českou výpravu vedl Vladimír Skalický, která se setkala na místě s polskou skupinou fotografů vedenou Wojciechem Miatkowskim.

Všechna tato setkání se uskuteční v rámci projektu INSPIR – Intenzivní spolupráce sítí institucí regionu. Jednotlivé branže jsou podporovány z EU prostřednictvím Regionu Panda a nadace FIRIM.