Projekt INSPIR, jehož cílem je propojování sítí neziskových organizací na české a polské straně ve 12 branžích přidal v tomto měsíci již jednu z posledních branží - sdružení historických rytířů. Po několika přípravných jednáních se již rytíři konečně sešli.

  Dne 12.11.2018 došlo v České republice ve městě Vrchlabí k ,,malému“ setkání zástupců sítě rytířů. Jednání se zúčastnili za českou stranu Jiří Daniel a zástupce branže rytířů a český koordinátor této branže pan Jiří Louda. Polskou stranu zastupovali projektoví partneři Jacek Zola a Tomasz Kosciów a dále polští zástupci branže rytířů pan Andrzej Hercui a Adam Jurczak.

  Během setkání došlo k představení představitelů branží historičtí rytíři a skupin Swidnické rytířské bratrstvo a spolek rytířů Vrchlabí. Obě strany uvítaly možnost vzájemné spolupráce.

  Došlo k dohodě o návštěvě skupiny cca 20 členů skupiny Swidnického rytířského bratrstva na dosud blíže neurčené akci na hradě Pecka v termínu 8. – 10. 6. 2019. FIRIM pomůže financovat dopravu, Region Panda pomůže financovat stravování na akci.

  Dále došlo k dohodě o setkání na hradě Grodziec ve dnech 15. – 18. 8. 2019. Tam uspořádá akci SBR, kterou navštíví česká skupina z Vrchlabí v počtu cca 20 osob, FIRIM zajistí stravování, česká strana, Region Panda, prověří možnost financování dopravy.