Letošní turnaj seniorů se koná téměř o měsíc dříve než obvykle, a to 28. 7. - 5. 8. První kopa, 60 hráčů, je k dnešnímu dni již přihlášena. Ze 67 pokojů, které máme v letošním roce k dispozici, je již 40 rezervováno konkrétním zájemcům, kteří již mají uhrazenou zálohu. Malý problém nám nastal u garsonek, když nám Domov mládeže dnes sdělil, že jednu z nich má trvale obsazenou nájemcem. No, většinou se někdo na poslední chvíli odhlásí, tak to zatím neřešíme. Budeme rádi, když samotní účastníci pomohou svou osvětou pozvat do Rychnova více hráčů nad 50 let, tedy do kategorie, která měla vloni nejnižší účast. A samozřejmě je dobré svou přihlášku a startovné uradit již nyní, všem takto přihlášeným poskytujeme 100 Kč slevu!

Ve dnech 28. července – 5. srpna se uskuteční v Rychnově v Pelclově divadle již 20. Mistrovství ČR seniorů v šachu. V průběhu března byl vyhlášen výsledek konkurzu na pořadatele ze strany Šachového svazu ČR a Rychnov n. K. obstál v této soutěži opět vítězně. Vzápětí následovalo oslovení účastníků prostřednictvím několika serverů. Ihned následovalo prvních 50 přihlášek do turnaje a objednávky ubytování. Polovina ubytovací kapacity v rychnovských domovech mládeže je již vyčerpaná.

Pořadatelé letos chystají pro účastníky z ČR i ze zahraničí mj. exkurzi do výrobního závodu AUTO-ŠKODA Kvasiny, o kterou byl v minulosti enormní zájem.

Vloni byl překonán účastnický rekord v kategorii hráčů nad 80 let. Přijelo jich 14!

  Region Panda Rychnov n. Kn. opět zvítězil v konkurzu na pořadatele MČR seniorů, které se letos uskuteční v tradičním formátu, ale v novém - dřívějším termínu ve dnech 28.7. - 5.8.2018. Propozice soutěže najdete zde. Prostudujte si, prosím, novou organizaci zálohových plateb a můžete již zasílat přihlášky a platby na nové číslo bankovního účtu. V letošním roce máme zajištěnou plnou kapacitu obou internátů a ze soutěže budou minimálně tři online přenosy (zakoupili jsme nové online soupravy). Těšíme se na Vaši účast! 

 

 

  Jubilejní 20. ročník Rychnovkého šachového festivalu seniorů se uskuteční v jiném termínu než 15 předcházejících ročníků. Bude zahájen již v červenci! Termín je již pevně stanoven na 28.7. - 5.8.2018. V tomto termínu máme uvolněny veškeré ubytovací prostory v obou domovech mládeže, takže nabídneme vyšší kapacitu ubytování. Hrát se bude opět v Pelclově divadle (tedy nikoliv ve Společenském centru, jak bylo původně zamýšleno v říjnu 2017). Propozice turnajů se od minulých ročníku nijak závažně neliší a budou zveřejněny po Novém roce, přihlášky budou možné až po Novém roce. Sledujte pečlivě stránky www.panda-rk.cz.