Na M ČR seniorů v šachu je přichystán historicky první turnaj ve stolním tenisu. Každý zájemce si musí přivézt vlastní raketu - pálku. Propozice turnaje:

Turnaj ve stolním tenisu

  1. Ročník při M ČR seniorů v šachu

Pořadatel Region Panda ve spolupráci s oddílem stolního tenistu Sokol Rychnov n. K.

Místo: Sokolovna Rychnov n. K. – 3 stoly

Termín: 31. 7. 2018, v případě potřeby i 1. 8. 2018

Vrchní rozhodčí: Vladimír Krystlík

K utkáním je nominován rozhodčí z hráčů

Vklad: 50 Kč dvouhra, 100 Kč čtyřhra

Prezence: 8:30- 8:50            

Losování: 8:55-9:00, hraje se od 9 do 13 hodin

Hraje se podle Pravidel stolního tenisu na dva vítězné sety, systém bude určen podle počtu účastníků

Míčky dodá pořadatel

Každý účastník musí mít vlastní raketu nebo raketu zapůjčenou od jiných hráčů.

Info: Jiří Daniel 777 124 775

  Do M ČR seniorů je přihlášeno zatím 140 účastníků a přihlášky stále přicházejí. První ze zájemců byl dnes zapsán na listinu náhradníků na ubytování a pořadatel začíná mapovat volné ubytovací kapacity v okolí. Přitom jsme měli vloni k dispozici jen 55 pokojů, letos 67. Změna termínu se na účasti nijak výrazně neprojeví. Startovní listinu doplňujeme přibližně 2x-3x týdně. Rychnov nad Kněžnou za rok opět zkrásněl.

  Nasazení dvojic bude letos k dispozici ve vývěsní skříňce na křižovatce před Společenským centrem, protože kavárna Láry Fáry letos nemá předzahrádku. Pro účastníky je připraven velmi bohatý doprovodný program - autobusový zájezd  Orlickem - na zámek a do muzea Járy da Zimermana v Letohradě, na Zemskou bránu, ko kostela s prosklenou střechou na česko-polském pomezí v Neratově, na chatu na Šerlichu. Společenský večer s kytarou - folk a country - bude tentokrát v Rychnově, na 4 skupiny je rozdělena exkurze do Škody Auto Kvasiny, připraven je bleskový turnaJ I BLESKOVÝ TURNAJ DRUŽSTEV SENIORŮ. zkrátka v Rychnově se ani letos nudit nebudete.

  Uzávěrka přihlášek se startovným sníženým o 100 Kč je 10. 7., ale přihlášky přijímá pořadatel i potom až do konce prezence v sobotu.

 

  Původně jsme měli obavu, že se po změně termínu letošního ročníku M ČR seniorů výrazně sníží počet účastníků. Ale kolize termínů s jinými turnaji zatím M ČR seniorů nevadí. Dva měsíce před zahájením je přihlášeno více než 100 účastníků (rýsuje se skoro vyrovnání rekordní účasti!). Pozoruhodný je i zájem o ubytování v námi pronajatých zařízeních Domovů mládeže. Vloni jsme měli v pronájmu 51 pokojů v DM Javornická a 4 v TGM, tedy 55 pokojů. Letos máme k dispozici 52+15, tedy 67 pokojů. Do dnešního dne je jich již 61 obsazených se řádně uhrazenou zálohou. Stav přihlášek se denně zvyšuje, přibližně 1x týdně aktualizujeme startovní listinu. Máme již připravený i letošní výlet na pátek. navštívíme zámecký park a muzeum nejslavnějšího Čecha Járy da Cimermana v Letohradě, pastvinskou přehradu,  Zemskou bránu, kostel v Neratově a chatu na Šerlichu na hřebeni Orlických hor. Máme již dohodnuté i exkurze do automobilky Škoda Kvasiny. I letos prožijete v Rychnově prima dovolenou.

  Letošní turnaj seniorů se koná téměř o měsíc dříve než obvykle, a to 28. 7. - 5. 8. První kopa, 60 hráčů, je k dnešnímu dni již přihlášena. Ze 67 pokojů, které máme v letošním roce k dispozici, je již 40 rezervováno konkrétním zájemcům, kteří již mají uhrazenou zálohu. Malý problém nám nastal u garsonek, když nám Domov mládeže dnes sdělil, že jednu z nich má trvale obsazenou nájemcem. No, většinou se někdo na poslední chvíli odhlásí, tak to zatím neřešíme. Budeme rádi, když samotní účastníci pomohou svou osvětou pozvat do Rychnova více hráčů nad 50 let, tedy do kategorie, která měla vloni nejnižší účast. A samozřejmě je dobré svou přihlášku a startovné uradit již nyní, všem takto přihlášeným poskytujeme 100 Kč slevu!

Ve dnech 28. července – 5. srpna se uskuteční v Rychnově v Pelclově divadle již 20. Mistrovství ČR seniorů v šachu. V průběhu března byl vyhlášen výsledek konkurzu na pořadatele ze strany Šachového svazu ČR a Rychnov n. K. obstál v této soutěži opět vítězně. Vzápětí následovalo oslovení účastníků prostřednictvím několika serverů. Ihned následovalo prvních 50 přihlášek do turnaje a objednávky ubytování. Polovina ubytovací kapacity v rychnovských domovech mládeže je již vyčerpaná.

Pořadatelé letos chystají pro účastníky z ČR i ze zahraničí mj. exkurzi do výrobního závodu AUTO-ŠKODA Kvasiny, o kterou byl v minulosti enormní zájem.

Vloni byl překonán účastnický rekord v kategorii hráčů nad 80 let. Přijelo jich 14!