Vytisknout

  V hradeckých Lipkách je jeden z nejsilnějších šachových klubů v Královéhradeckém kraji z posledních let. Navíc údajně klub získal do řad svých trenérů šachového mistra Luboše Roška, trenéra talentů mládeže v kraji.  Naše výprava dětí čítala nakonec 16 účastníků (z toho 7 z kroužku nejmladších Ilji Mareše) a byla jednou z nejpočetnějších. Medailově jsme to ale zúročili jen v nejmladších kategoriích. Tu úplně nejmladší vyhrál Štěpán Kroulík, kategorii do 10 let vyhrál Václav Kroulík (v sezoně poprvé) před svým stálým rivalem z kroužku Danielem Janem Krautschneiderem. vELKÝ POČET ÚČASTNÍKŮ SE NUTNĚ MUSEL PROMÍTNOUT DO ORGANIZACE TURNAJE, KTERÁ BYLA PODSTATNĚ SLOŽITĚJŠÍ NEŽ JINDE. 

  Podíváme-li se ale jen kousíček za medaile, zjistíme, že v nejmladší kategorii hrál dlouho o medaili i Vojta Dvořák, ale nakonec ho předstihl teprve v pátek registrovaný David Škrdla (oba 5 bodů - na prvních 6 místech 3 naši kluci, mezi první desítkou ještě Filip Čančara a Vojta Pilný. I Kryštof Rajskup a David macoun, kteří byli na prvním turnaji. Budeme mít asi skvělý tým další generace. Věřím, že tomu pomohou naši tradičně skvělí rodiče. 

http://chess-results.com/tnr504792.aspx?lan=5 

  V kategorii do 10 let (narození 2010 a mladší) vyhrál Vašek před Danem v extrémně rychlé partii dostal málo koncentronaný Dan trojvidle! Ale podíváte-li se na první šestku, najdete v ní ještě Jana Snopka, Fandu Bažanta a Daniela Ulmana z Dobrušky, ve startovním poli dále i Martina Kováře a Leoše Vancla. Mezi 41 účastníky skvělý výsledek hráčů z Rychnovska. Děda Miloš ale musí přidat!!!

http://chess-results.com/tnr504791.aspx?lan=5&art=4

  V kategorii do 12 let (2008 a mladší) skoro s jistotou čekáme na první místo Míši Dušánka. Ale štěstí bylo unavené. Porazil ho nejen jeho největší rival Lukáš Zelba (vítěz), alepraporek mu spadl také s Hugo Fořtem. Každý den není posvícení. Ani Milanovi Dvořákovi to tentokrát tolik nešlo, byl asi ještě zdravotně indisponovaný. Vyjde to příště.

http://chess-results.com/tnr504790.aspx?lan=5&art=4

  Mezi hráči do 14 let jsme měli už jen Matěje Kobra, který se se soupeři v našem kraji utkal poprvé, omrkl si je, skončil devátý a věřím, že postoupí z přeboru kraje. Jiní starší už hrají soutěže dospělých, kategorii do 16 let proto neobsazujeme. 

http://chess-results.com/tnr504789.aspx?lan=5&art=0

  Již za týden startuje Krajská soutěž žákovských družstev, kde Panda staví svůj D, E a F tým. Věřeme, že se přtom naši nováčci naučí zapisovat partie. A třeba se i mezi rodiči nebo mezi staršími žáky najde ochotný redaktor z našich řad a bude o akcích na našich stránkách referovat. Přihlaste se, neváhejte!