Krajská soutěž – V, 1. kolo

Druhý víkend v září zavítalo do naší klubovny družstvo z daleké Lípy. Kapitán Milan Dvořák neponechal nic náhodě a poslal do zápasu velmi silnou sestavu. Soupeři naopak postrádali některé důležité hráče a přijeli dokonce v 7 lidech. Jirka Pecháček tedy mohl odejít domů, a my máme do začátku větší klid.

Abych nepopletl časové pořadí výsledků, tak to vezmu po šachovnicích.

  1. deska

Pan Otakar Němec je zkušený hráč. Přeci jen mám ale bílé a 300 bodů Elo k dobru. Hráli jsme celkem dlouho (časově), ale chyba soupeře ukončila partii v již obtížné pozici po 26. tazích.

  1. deska

Mirek i jeho soupeř to zahráli nějak rychle. Celý průběh mi připadal, jako že směřují do remízy. Z rovnováhy se zřejmě vůbec nevybočilo. Asi jsme čekali víc, ale vzhledem k průběhu zápasu remíza dobrá.

  1. deska

Milan zužitkoval bílé přesvědčivě a v útočném stylu zašlapal soupeře do země. Nevěděl jsem, že hraje tak dobře J. Blahopřeji.

  1. deska

Z partie Portych – Šubrt jsem zaznamenal až konec. Komentář by musel připojit někdo jiný.

  1. deska

Pavel tahal celou partii za delší konec. Nikde nebyl ohrožen. Zároveň mohl určitě někde hrát důrazněji, a myslím, že v koncovce mohl soupeř možná ještě vyklouznout. Každopádně se nakonec pěšci středem provalili. Bod pro nás a Pavel v listopadu překročí (v součtu s ligou mládeže) metu 1700 ELO.

  1. deska

Juniorská remíza Pražák – Pacourek byla dost rychlá. Viktor snad na začátku prošel kolem možnosti vedoucí k výhodě, pak stál chvíli pohodlněji zase Dan. Určitě dobrá remíza černými a pro Dana potvrzení, že ELO nad 1600 má oprávněně.

  1. deska

Máme výhodu více než 250 bodů. Na šachovnici to podle toho vypadá. J. Rambousek hraje s kvalitou navíc. Možná právě pocit jistoty zavedl našeho hráče na scestí. Kvalita je pryč a pozice je už spíš pro černého. A další chyba. Druhá kvalita a je po partii. Škoda. Na stole bylo dlouho něco jiného….

 

Vyhráli jsme v pohodě. Vzhledem k okolnostem mohlo být skóre ale i vyšší.

Uvidíme, jakou sestavu pošle kapitán do Jaroměře v listopadu.

PANDA RYCHNOV N. KN. B

 

ŠK LÍPA D

Kačírek Petr V Z

2251

1

-

0

1937

Němec Otakar V Z

Pavlíček Miroslav Z

1923

½

-

½

1771

Tsapanidis Vasilis Z

Dvořák Milan Z

1809

1

-

0

1740

Splítek Luboš Z

Šubrt Petr Z

1808

0

-

1

1774

Portych Václav Z

Kačírek Pavel Z

1689

1

-

0

1701

Charvát Václav Z

Pacourek Daniel Z

1664

½

-

½

1660

Pražák Viktor

Rambousek Josef

1695

0

-

1

1437

Balcar Jaroslav

Pecháček Jiří H

0

1

-

0

 

-