Přípravy na 21. ročník Rychnovského šachového festivalu seniorů jsou ve finiši. Pořadatelé vyřešili problémy s kapacitou ubytování, lestos není žádný problém ani s přihláškami na poslední chvíli. Je již jasné, že na strtovní listině budou kromě Čechů už jen Slováci a ojediněle Poláci. Nedávno totiž zemřel lídr polských šachistů Jerzy Laskiewicz, trenér z Wroclawi, který početnou polskou výpravu vždy vedl. Maďaři zatím žádou aktivitu neprojevili. Bohužel nás nedávno navždy opustili tardiční účastníci, mj. lídr chebského klubu Vašek Vítek a lídr jesenického klubu Sváťa Hastík. Musíme je zapít.

  Velmi příjemnou novinkou pro ubytované je to, že všichni, kteří si u nás objednali noclehy, budou bydlet na Domově mládeže Javornická, který po nové fasádě letos dostal i nové vybavení do oken všech pokojů - je vybaven žaluziemi, což může dost zpříjemnit pobyt účastníků. Na Javornické máme k dispozici poslední dva volné pokoje, internát na TGM letos nevyužijeme vůbec, je v rezervě.  

  Tradičně nabídneme účastníkům levné a dobré stravování v jídelně na DM TGM. Jídelní lístek zveřejníme na našich stránkách a stravování bude možné objednat v pondělí již na další dny kromě víkendu. V ostatních dnech jistě rádi využijete přilehlé restaurace Národní dům a asi i jiných restaurací ve městě.

  Na úterý je připraven turnaj ve stolním tenisu v rekonstruované klubovně stolních tenistů v sokolovně na TGM.

  Na pátek chystáme tradičně atraktivní autobusový zájezd. Navštívíme některé zajímavé lokality v Klodzkém výběžku a na Náchodsku.

  V sobotu, předposlední den, je připravena novinka, turnaj ve Fischerových šachách. Nováčky seznámíme před turnajem s přesnými pravidly.

  Všech soutěží v Rychnově se mohou účastnit jen hráči nad 50 let, tedy narození 1959 a později.

  Náš turnaj je propagován prostřednictvím tisku a Českého rozhlasu v Hradci Králové.

  Pro turnaj jsou připraveny všechny plakátovací plochy v Rychnově (26 míst).

  Premiéru budou mít nové barevné samopropisovací partiáře vyrobené speciálně pro náš turnaj.

  Všichni účastníci se mohou těšit na malou pozornost pořadatelů již u prezentace, která bude probíhat až do 16 hodin (tedy nikoli do 15 jak je omylem uvedeno na jednom místě propozic). Někteří účastníci přijedou již o den nebo dva dny dříve. Prodloužení pobytu v Rychnově je rovněž možné a lze zprostředkovat na místě.

  Poslední změnou je tým pořadatelů. Turnaj bude řídit tradičně martin Šmajzr, potom ho vystřídá od pondělka jeho dcera Katka Šimáčková (nedávno si vzala pana velmistra Šimáčka) a pomáhat jim bude také Veronika Šmajzrová. Bulletin v tištěné podobě vloni natolik snížil prodej, že se nám jej již vůbec nevyplatí tisknout a partie najdete jen na stránkách pořadatele na internetu.

  V týmu pořadatelů letos nahradí tradiční hospodářky Mgr. Petru Tuzarovou a Lenku Neubauerovou paní Ing. arch. Veronika Kroulíková, maminka tří šikovných šachových nadějí a bude jí pomáhat Michaela Trávničková, čerstvá studentka VŠ. Partie bude přepisovat tým Martin Buločkin, Jan Horák (oba startují na ME do 18 let v Bratislavě a začnou s námi až od pondělí) a s nimi Vladimír Martyniuk. 

  Těšíme se na Vás!