Naši junioři se zúčastnili turnaje družstev na 7 kol, který je zároveň klasifikován jako MČR.

Všech 7 kol odehrála trojice Honza Horák, Vláďa Martyniuk a Pavel Kačírek. 4 kola pak nová posila našeho klubu Dan Pacourek a 3 kola Vašek Till.

Turnaj byl klasickou švýcarskou houpačkou, kdy se střídali soupeři výrazně silnější a citelně slabší.

Turnaje se zúčastnilo 114 družstev nejen z ČR. Zvítězilo ruské družstvo Yamal. Naši chlapci byli nasazeni jako č. 84. Konečné 79. místo tedy není díra do světa, ale ani velké zklamání. Kluci sami měli určitě ambice trochu větší.

A teď k jednotlivcům….

Honza Horák hájil první desku s výsledkem 3,5/7. Porážet papírově slabší soupeře není jednoduché a o tom se Honza bohužel přesvědčil. Zaknihoval ale také remízu s GM Vokáčem a to ho určitě hřeje. Odepsal 22 bodů, takže spokojenost u něho jistě nepřevládá.

Vláďa Martyniuk to měl opravdu těžké. Jen 2 „slabší“ soupeře. Výsledek 2/7 a odpis 32 bodů. Neumím si to úplně vysvětlit. V poslední době jsem ho viděl hrát opravdu dobré šachy. V prvním kole měl na stole výhru s hráčem přes 2100, nakonec neudržel ani remízu. Myslím, že se to na dalším výkonu silně podepsalo.

Dan Pacourek je naším nováčkem a měl ukázat co umí. Své ELO nahrál teprve nedávno a je třeba ho potvrdit. 1,5/4 není problém. Zaznamenal remízu s hráčem přes 1900. Odepsal ale 16 bodů. Přesto naznačil, že může být platnou posilou dorosteneckého týmu v lize.

Pavel Kačírek hrál střídavě 3. a 4. šachovnici. Také měl jen 2 papírově slabší soupeře, přesto nahrál jako jediný přes 50%. 4/7 nejsou špatné. Připsal 38 bodů. Pomalu ale jistě šplhá nahoru.

Vašek Till si potřeboval spravit chuť po nepovedených turnajích v Oravici a Čadce a navázat na výborné jarní výkony. 1,5/3 a remíza s hráčem přes 1900 jsou dobré. Připsal 14 bodů. Osobně jsem viděl jeho první partii. Tu sice se silnějším hráčem prohrál, ale sicilská bílými ve Vaškově provedení byla o level výše než na jaře. Myslím, že směr je správný.

Kompletní výsledky:

http://chess-results.com/tnr455344.aspx?lan=5&art=32&turdet=YES&flag=30