MČR škol v šachu (6.-9. třída)

Pochopitelně, že již postup na celostátní finále je úspěch. Gymnázium F. M. Pelcla je dlouhodobě jedinou školou z okresu, která je schopna se kvalifikovat na celostátní finále. Na druhou stranu vždycky říkám, že člověk by na takové akci ze sebe měl dostat to nejlepší. A to se, nutno přiznat, moc nepovedlo.

Ambice jsme neměli velké. Nasazení na 22. místě ze 30. účastníků dávalo tušit, že se budeme pohybovat ve druhé polovině tabulky.

To se také vyplnilo do puntíku. A zejména předvedená hra měla k maximálním výkonům mnohdy dost daleko.

Družstvo tvořili výhradně současní nebo bývalí hráči Pandy:

Till Václav (4.A8) - na první šachovnici měl práci nejtěžší. Ani on se nevyhnul značným přehmatům. Výsledných 3,5 bodu je jistě i za jeho očekáváním.          

Kačírek Pavel (3.A8) - právě na 2. a 4. šachovnici jsme spoléhali. Tam měla naše konkurenceschopnost být nejlepší. Opakované hrubé chyby lze jen těžko tolerovat. Výsledných 4,5 bodu je prostě málo.

Horníček Václav (4.A8) - šachy vlastně již léta nehraje. Proto mu náleží dík za obětavost. Bez něj bychom do Zlína vůbec neodjeli. Menší zkušenosti a praxe nakonec rozhodly, že se Vašek musí spokojit s 2,5 body.

Dostálek Patrik (1.A8) - nejmladší a s velkou věkovou rezervou na většinu protihráčů. Před turnajem chodil více než měsíc každé úterní ráno na on-line tréninky.  Vždycky to může být lepší, ale Patrik určitě nezklamal, naopak. Škoda, že se šachům v průběhu roku nevěnuje více, šel by rychle nahoru. 5,5 bodu je velmi solidní příspěvek. Blahopřejeme.

http://chess-results.com/tnr448603.aspx?lan=5

Podtrženo, sečteno. Která škola může říci, že má celkem pravidelně družstvo na MČR?

Takže hodně štěstí do příštího ročníku!