V DDM v Hradci Králové se hrál v termínu 18.-20.4.2019 přebor kraje juniorů v kategoriích HD18 a 20. Za Region Panda nastoupili Václav Till a Vladimír Martyniuk. O největší překvapení turnaje se postaral náš prvně jmenovaný hráč, který jako šestý nasazený skončil na krásném 2.místě, obdržel stříbrnou medaili a bonus v hodnotě 1.200,-Kč. Gratulace ! Vašek získal 5 bodů ze 6 partií (stejně jako vítěz) a vybojoval si účast na Polofinále MČR juniorů. V prvních 2.kolech ustál horší pozice s nasazenými – L.Rybáčkem a A.Vítovou a v koncovkách potrestal jejich chyby. Vašek prohrál jen s vítězem a nasazenou jedničkou T.Suchardou, který se stal přeborníkem kraje.

„To víte, že Vaška prohra mrzela, mohl být první, ale vnitřně byl s turnajem a svou hrou velice spokojen, navíc bonusem pro něj bylo ocenění nejenom morální, ale i finanční, vydělal si své první peníze“, svěřil se tatínek Ing.Pavel Till.  

Jedinou kaňkou Krajského přeboru byla malá účast, odhlásili se například hráči z dvacítek krom A.Vítové, zbylí hráli vlastně obě kategorie najednou. Tak se stalo, že vítěz T.Sucharda se stal přeborníkem v H18 i H20. Bohužel někoho odlákal 3-denní formát, někoho zase zlákal turnaj ve Frýdku Místku.

Výsledky : http://chess-results.com/tnr433504.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

 

Medailisté a naše hvězda - Vašek Till