Vytisknout

Při pořádání poslední šachové Velké ceny Královéhradeckého kraje v Rychnově n.Kněžnou byla vyhodnocena i celková Velká cena KHŠS. S Jiřím Danielem počítal výsledky a podepisoval diplomy předseda KM Ondřej Ruda. Vše proběhlo celkem rychle a výsledky vyhlašoval ředitel gymnázia Petr Kačírek hned po skončení vždy dané kategorie. Alespoň jednoho z pěti turnajů letošní Velké ceny se zúčastnilo na 183 hráčů. Každému se hodnotily 4 nejlepší výsledky z 5 Velkých cen. A zde jsou medailisté za sezonu 2018/19 :

Kategorie do 8 let :  3. Štěpán KROULÍK 173 b. (o 2 roky mladší než ostatní konkurenti, příští 2 sezony bude vyhrávat !)

Kategorie do 10 let :  1. Daniel Jan KRAUTSCHNEIDER 172 bodů (obhájil loňské prvenství, gratulace !), 2. Václav KROULÍK 163 b. (mohl hrát klidně o kategorii níže, takže velký respekt za 2.místo !), 3. Michal DUŠÁNEK 150 b. (vyhrál 3x VC v této kategorii, ale protože hrál 2x o kategorii výš, připravil se o jasné prvenství ! Škoda, že se nepočítají všechny body ...)

Kategorie do 12 let :  3. Pavel KUMPOŠT 149 b. (skončil za mistrem ČR L.Zelbou a M.Levitnerem, oba Ortex, vzhledem k jeho tréninkovému "nasazení" je výsledek o.k.)

Panďáci nepustili nikoho jiného na pódium v kategorie do 10 let ani při celkovém vyhlašování :) 

zleva : Michal Dušánek, Dan Krautschneider, Vašek Kroulík

 

Štěpánek Kroulík obsadil celkově 3.místo v kategorii do 8 let.

 

Pavel Kumpošt v kategorii do 12 let obdržel též medaili bronzovou.

 

Ve starších kategoriích už naši skoro nenastoupili, poznali hned zkraje, že soutěž bohužel od kategorie 14-letých a výš stagnuje a raději hráli těžší partie proti dospělým, nebo ve družstvech Pandy B, či C.

 

Velkou cenu, její nastavení a další věci kolem kritizuje už delší dobu předseda Pandy Rychnov Jiří Daniel a přidal se k němu i předseda KM HŠS Ondřej Ruda : „Celkové pořadí ne zcela odpovídá kvalitě hry jednotlivých hráčů. Já osobně jsem pro úplné zrušení celkového pořadí, a proto mě na komisi mládeže překvapilo, kolik trenérů usilovalo o jeho zachování. Komise mládeže nakonec celkové pořadí i pro příští rok ponechala, je však třeba uvažovat o větší pestrosti turnajů Velké ceny, současný model se mi jeví poněkud zastaralý. Komise mládeže na své schůzi rozhodla o vyjmutí krajského přeboru v rapid šachu ze seriálu Velké ceny v sezóně 2019/2020. Jako předseda komise mládeže navrhuji zrušit od příští sezóny vítězství v seriálu Velké ceny jako kritérium pro zápis do Listiny talentů KHŠS, protože v celkovém pořadí lepší hráče předčí ti, kteří startují v turnajích pravidelně. A ti vůbec nejlepší (a ti už na Listině talentů právem jsou) startují běžně o kategorii (někdy i o dvě) výše a do své kategorie se vraceli jen na KP rapid kvůli možnosti bojovat o účast na MČR v rapidu.“