Region Panda zvítězil v konkurzu na pořadatelství KPDMŽ, který se uskuteční 16. 2. 2018 v Rychnově. Včerejším dnem byl ukončen proces schvalování propozic soutěže. Soutěž je tedy připravena. Propozice viz níže.

Propozice Krajského přeboru družstev mladších žáků 2019

Pořádá komise mládeže KHŠS a Region Panda z. s. Termín konání: sobota 16. 2. 2019 Místo konání: Rychnov nad Kněžnou, Sportovní hala Romana Šebrleho, Na Drahách, parkoviště u starého kina Prezence družstev a případná úprava soupisek v den konání do 8:45 hodin. Při prezenci předá družstvo povolení mateřského oddílu k hostování Ředitel turnaje a hlavní rozhodčí: Jiří Daniel, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 124 775 Družstvo – složení: pětičlenné, hráči nar. 2007 a mladší, ke každému zápasu musí nastoupit jedna dívka nar. 2007 a mladší a jeden hráč nar. 2010 a mladší Soupiska: – náležitosti dle SŘ, max. 10 hráčů, k zápasu může nastoupit nejvýše 1 hostující hráč nebo cizinec, zúčastnit se mohou pouze registrovaní hráči a hráčky, vyznačení hostů, dívek a mladších žáků – soupiska družstva se nemění během turnaje, v případě nastoupení náhradníků se sestava posouvá – dívku nelze ztotožnit s mladším hráčem na jednu šachovnici – hráč musí být na soupisce nasazen tak, aby jeho aktuální Rapid ELO ČR nebylo o 300 a více bodů nižší než Rapid ELO ČR kteréhokoliv hráče nasazeného na soupisce pod ním, a aby nebylo o 300 a více bodů vyšší než ELO Rapid ČR kteréhokoliv hráče nasazeného nad ním Postup: na MČR v červnu postupují družstva na 1. a 2. místě Přihlášky a soupisky: posílejte do neděle 10. 2. 2019 mailem na adresu ředitele turnaje Startovné: 200,- Kč za každé družstvo, (při pozdní přihlášce a úhradě + 100,- Kč), platí se hotově na místě.

Šachový materiál zajišťuje pořadatel. Předpis: hraje se podle aktuálních pravidel šachu FIDE a Soutěžního řádu ŠSČR pro rapid šach s touto výjimkou: při reklamaci prvního a druhého nepřípustného tahu rozhodčí hráče napomene, třetí nemožný tah prohrává. Pokud hráč provede nepřípustný tah v době, kdy má soupeř méně než 5 minut, přidá rozhodčí soupeři 2 minuty.

Utkání řídí dospělí vedoucí družstev, v případě sporu rozhodne hlavní rozhodčí. Tempo hry: 2×15 min. + 10 sek. na tah (jakmile má hráč na hodinách poprvé méně než 7 minut, může přestat zapisovat až do konce partie). Prvňáčci a předškoláci a jejich soupeři zapisovat nemusí, na partii mají však pouze 10 minut + 10 sekund na tah. Systém soutěže určí ředitel soutěže s tím, že bude odehráno min. 6, max. 8 partií Hodnocení výsledků: – základním hodnocením je počet zápasových bodů (3 body za výhru, 1 bod za remízu) – pomocná hodnocení: 1. počet partiových bodů (součet bodů na všech šachovnicích [skóre]), 2. vzájemný zápas, případně minitabulka vzájemných zápasů v dané bodové skupině, 3. V případě, že pomocná kritéria 1 a 2 nerozhodnou a půjde o medailová umístění, rozhodne nový zápas 2x5 minut + 3 s. bez zápisu. Aktuální informace a pokyny budou umístěny na webových stránkách KHŠS Účastníci nejsou pojištěni zvláštní pojistkou proti zranění a krádeži. Za bezpečnost a ochranu zdraví v plném rozsahu zodpovídá vysílající složka (viz Vyhláška MŠMT ČR č. 55/2005 § 7 odst. 2) Za podporu a spolupráci děkujeme Gymnáziu F. M. Pelcla Rychnov nad Kněžnou

Ondřej Ruda, předseda KM KHŠS, Jiří Daniel, ředitel turnaje