Současný trenér mládeže Pandy a mistr České republiky Martin BULOČKIN se před pár dny vrátil ze šachového MS mládeže v řeckém Chalkidiki, které trvalo 13 dní ! V jeho kategorii do 16 let nastoupilo 120 hráčů z celého světa. Martin získal z 11 partií 4 body. Zahrál si s klukama z Peru, Chile, Makedonie, Běloruska. Porazil Buniatyana z Ruska a Carolla z Irska, na remíze se dohodl s Hernandézem z Mexika, Fowlerem z Walesu, Sivapathasundarumem z Kanady, či Malatarasem z Řecka.

Jak to viděl na místě Martin sám ? „Mistroství světa jsem si opravdu užil, v Řecku bylo až na poslední den krásně, svítilo sluníčko, a dokonce se dalo koupat v moři. Po šachové stránce to však bylo pro mě zklamáním. První kolo bylo opravdu dobré, hrál jsem velice vyrovnanou partii se soupeřem 2400, avšak pak jsem udělal hrubou chybu v časové tísni. Škoda.

Zbytek turnaje se mi nedařilo, dělal jsem stupidní chyby se "slabšími" hráči. Spousta těchto hráčů má malé elo, avšak hrajou na víc. 4 body z 11 není moc, dával jsem si vyšší cíle, avšak co se dá dělat. Jednou je člověk dole, jednou zase nahoře. Příště se snad bude dařit líp. Byly to pro mě cenné zkušenosti a nezapomenutelné zážitky. Závěreme bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří mě podporovali. Zejména sponzorům IZOL 94 s. r. o. a Městu Rychnov nad Kněžnou za finanční podporu a také svým svěřencům ze kroužku.“

Martin ale nemusí být smutný, myslím si, že je strašně těžké být v jakémkoliv oboru nejlepší v republice a ještě těžší obstát ve světě ! I proto je třeba si uvědomit, kolik všech těch kluků a holek prošlo naší šachovou školou a kam to dotáhli, kde všude Pandu proslavili … Děkujeme jim, ale i jejich trenérům a rodičům.

Výsledky H16 : http://chess-results.com/tnr385903.aspx?lan=1&art=4&fedb=CZE&turdet=YES&flag=30

https://www.chess.cz/mistrovstvi-sveta-do-14-18-let/

Stránky MS :  http://worldyouth2018.com/

Velký úspěch pro slovenský šach zaznamenal v kategorii H18 Viktor Gažík. Stal se totiž mistrem světa !!! A to již Viktor vlastní zlato z ME v kategorii H10, velká gratulace k sousedům :)