Vytisknout

  Rychnováci dnes v Koutech vybojovali 4 body ve 4 partiích. Zabojovali skvěle. V kategorii juniorů do 20 let válejí prvoligoví šachisté Daniel Kožúšek (na fotografii) a Josef Havelka. Nepochybně bojují o reprezentační tričko. Danielu Kožúškovi se sice nedařilo v úvodních třech kolech, kde získal jediný bod. Bohužel prohrál nešťastně s vedoucím hráčem Hollanem po chybě srovnatelné s chybou Bobbyho Fischera v zápase o titul mistra světa se Spasským. Hraje nekompromisně, po osmi kolech má 6 výher, dvě porážky, což je v dnešním šachovém světě dost exotický výsledek.


  Hollana potom může ještě zítra zastavit Pepa Havelka, který rovněž nasazuje k závěrečnému trháku. Dan i Pepa mají o půl bodu méně než vedoucí Hollan, ale před "zbytkem světa" mají náskok 1,5 bodu!  Do konce zbývají 3 kola. 

  Martin Buločkin hraje sice momentálně v Polabinách, ale mnohem víc aktivit má v Rychnově. třeba své svěřence. A jde jim skvělým příkladem. I on porazil vedoucího hráče soutěže a dnes se vyhoupl na třetí místo. Vydrží? Dostane se na MS nebo ME?

  Elen Hetfleischová hraje ve skvělé formě. Drobné chyby nic neznamenají proti jejímu výkonu, kde se již objevuje konečně souhra figur, lepší přechody do koncovek, nachází pěkné kombinační obraty a dokáže si k tomu vybudovat pozici. Nebýt jediné nešťastné prohry po hrubé chybě ve vyhrané koncovce, byla by její medaile už jistá. Takhle bude muset bodovat v obou posledních kolech, aby se k medaili a možná i postupu na ME dostala. Má obrovskou šanci!