Projekt INSPIR- intenzivní spolupráce sítí institucí regionů sice v letošním roce zatím nezaznamenal žádné setkání, ale přípravy na tato setkání jsou v plném proudu.

  Akvaristé měli sice naplánováno setkání 6. – 7.4.2019 na výstavě akvaristů ve městě Tychy, avšak polští akvaristé termín přesunuli až na září.

  Cukráři se na polské straně stále nemohli dohodnout s koordinátorem projektu Stanislawem Furtakem na odvetné návštěvě polských cukrářů v ČR. Z tohoto důvodu polský partner projektu FIRIM připravuje náhradní řešení a je možné, že do ČR přijedou polští studenti cukrářského řemesla.

  Fotografové se setkali na podzim v Hradci Králové a Jaroměři a nutno říci, že za velmi kvalitní účasti renomovaných fotografů z obou stran hranice. Český koordinátor Vladimír Skalický i polský koordinátor této branže fotografů Wojciech Mitakowski již připravují další setkání na termín 6.-7.4.2019 ve městě Zlotorya.

  Rekonstruktéři historických bitev se setkali v závěru roku ve Vrchlabí za účasti předsedů spolků této branže z Vrchlabí a Swidnice a připravují česko-polské setkání rytířů 8.-10.6.2019 na hradě Pecka i druhé setkání 15. – 18.8. na hradě Grodziec.