Na druhou adventní neděli přivítala v Regionálním přeboru Panda "céčko" Červený Kostelec B, který přijel nejen se zpožděním, ale i hodně oslaben. Hosté zasedli jen ke 3 šachovnicím, zbylé dvě zůstaly prázdné, škoda ! Elen s Patrikem tak vyhráli sice kontumačně, ale protože ráno museli vstávat, moc nadšení nebyli. Mrzí mě to i za ně. Vedli jsme rychle tedy už 2:0 a k vítěžství nám stačil uhrát pouhý bod ! Po hodině hry byly všechny partie stále vyrovnané. Po 70 minutách nabídl krásnou remízu na třetí šachovnici Pavlu Kumpoštovi zkušený 67-letý Jaroslav Vacek (Elo 1709) ! Svěřil se nám, že byl jeho hrou nadšen, super zahájení, ještě prý trochu zpomalit a bude z něj těžký soupeř. Je to Pavla první uhraný půl bod v dospělé soutěži. O další remízu a tím pádem i výhru našeho týmu se postaral na první desce Pavel Kačírek s Jaroslavem Vítem (Elo 1568). Také on sklidil od pánů z Č.Kostelce pochvalu za svou hru. Vedli jsme už 3:1 a bylo rozhodnuto ... Protože Vašek Till si nestál zcela nejlíp s Milanem Peterou, hru skrečoval, ale to už nevadilo. Připsali jsme si do tabulky další 3 body za vítězství a přes vánoční svátky si bude náš tým lebedit na 2.místě, bod za vedoucí Studnicí.
 
Přeji všem členům a fanouškům Pandy veselé a klidné svátky a v novém roce 2018 hlavně hodně nejen šachových úspěchů, zdraví, štěstí, pohody a lásky kolem sebe.     
 
Region Panda "C"   -    ŠK Červený Kostelec "B"   3:2 
Kačírek Pavel        1584    1/2    1568    Vít Jaroslav 
Till Václav              1210    0:1    1638    Petera Milan
Kumpošt Pavel      1250    1/2    1709    Vacek Jaroslav
Hetfleischová Elen 1250    1:0             -
Dostálek Patrik       1040    1:0             -

rozhodčí : Vít Jaroslav
 
Na místo čekání na šachisty z Č.Kostelce jsme si zahráli partie proti sobě.
 
Zleva: kapitán P.Kumpošt, P.Kumpošt ml., P.Kačírek, V.Till, P.Dostálek a E.Hetfleischová.
 
 
Tabulka Regionálního přeboru (RP) A :