Druholigový zápas skoro v pohodě zvládlo áčko našeho klubu i přesto, že se v sobotu večer omluvil pro dopravní nehodu Jakub Zeberski. (Nehodu nezavinil, je lehce zraněn, ale nastoupit nemohl). Narychlo a velmi kvalitně ho zastoupil Piotr Majocha. Jen já jsem měl problém se zajištěním osmého hráče, protože s ohledem na povinnsti, které mám při domácích utkáních, opravdu nerad nastupuji.

 

 

 Foto: Josef Novotný Katenáčo

  Navíc jsem ze zahájení nevyšel vítězně. Ještě přede mnou remizoval v první hodině hry Piotr Fiedorek, který rovněž nestál lépe. Mikroskopicky lépe stál Honza Horák a já zase mikroskopicky hůře po 12 tazích, a tak jme přijali smír. V daleko horší pozici zachránil remízu věčným šachem Piotr Majocha a po necelých dvou hodinách bylo 2:2.

   S naprostým přehledem vyhrál stejně jako v minulém kole Petr Kačírek, jenže potom pokazil vyhranou partii Slawek Machlowski. Není divu, maká pro tým na 200%, koordinuje celou polskou polovinu týmu, zajiwšťuje dopravu a padla na něho únava. Opět srovnáno. Na výhru tahali už jen Piotr Sabuk (a měl k ní blízko) a Katenáčo. I Piotr se nezvykle zmýlil, ztratil kvalitu a měl co dělat s odvrácením prohry. Naopak Josef Katenáčo Novotný kvalitu získal a ve svých 72 letech dotáhl po 4,5 hodinách partii krásně k výhře. Už podruhé za sebou, stejně hezky vyhrál i ve V. Mýtě. postoupili jsme na 4. místo tabulky a příště jedeme  na stoly posledního Zábřehu. V A týmu mají všichni odehrány povinné 2 partie.