V sobotu 26. 11. 2022 byl v Rychnově šachový svátek. Rychnovské děti využily příležitosti zahrát si doma s hráči z mnoha jiných oddílů a navíc mohli být na besedě s rychnovskými reprezentantkami Česka a Československa.Ve Velké ceně vyhráli Rychnováci všechny věkové kategorie. Tomáš Mík, Štěpán Kroulík, Mirek Zika, Šimon Žabokrcký, Jiří Kulštejn byli nejlepší mezi žáky kraje, Elen Hetfleischová byla nejlepší mezi dívkami.

Výsledky: Chess-Results Server Chess-results.com - 3. Velká cena KHŠS - Rychnov nad Kn.

Zlatou medaili si zaslouží i rodiče, kteří nám nejvíc pomohli s organizací a rozhodčí Petr Čechura, Milan Dvořák, Ladislav Brož a Ondřej Ruda. Turnaje tak skočily rekordně rychle, již před druhou hodinou, což je velmi důležité pro duševní zdraví dětí. Besedě s mistryněmi byl přítomen i redaktor Orlického týdeníku Pavel Kumpošt, který přinese jistě podrobnou reportáž. Všechny děti dostaly od Ilji Mareše tužku s jedinou reklamou: ŠACHY JSOU KRÁSNÉ.

Jen já jsem večer nestihl napsat komentář. Musel jsem večer se Slainkou k rozsvícení vánočního stromečku na náměstí. Ke krásným zpívánkám dětí z mateřských škol, K dlouhým frontám u stánků na cokoli, k nesmyslně zavřeným hospůdkám uprostřed města, před nimiž by v mraze nepohrdlo posezením několik set přítomných (žasnu, jak se nám soukromý sektor vybarvil). Ale to je jiná kapitola.