Rychnovští žáci jsou těsně před vrcholem sezony. Celý rok sice bojovali v lize dorostu a v posledním kole dokonce bojovali o postup do extraligy, přestože mají ještě nejméně čtyřletou rezervu (!). Už se sice hlásí první bohatí manažeři, kteří by naše talenty zase rádi ukradli (Šachový svaz zase na konferenci neupravil trapnou směrnici o odstupném), a kteří by naše ambice rádi rozmetali odcizením našich špičkových talentů, ale zatím hlášky o statisících nezlomily srdce ani rodičům ani dětem. Jsme tým, který chce sám něco dokázat. Trénujeme a trénujeme. V kroužcích i individuálně. V soutěžích mládeže i dospělých.

  Čeká nás M ČR starších žáků 28- - 29. 5., šestičlenných družstev v Chrudimi (tým Michal Dušánek, Vašek Kroulík, Tomáš Mík, Matěj Kobr, Elen Hetfleischová, Daniel Jan Krautschneider, Štěpán Kroulík -  (pořadí hráčů na soupisce určíme těsně před zahájením turnaje) . Letos tam nebude soutěž dvojic do 9 let (škoda, třeba se za rok pořadatel najde), ale již 58. ročník turnaje šestičlenných družstev, v němž v minulosti náš tým vybojoval řadu medailí, i dvě zlaté!!!

  Letošní družstvo by mělo být o víkendu kompletní, sledujte nás na chess rezults.

  O dva týdny později jedeme na MČR družstev mladších žáků do Jihlavy (10. - 12. 6.). Tam pojede tým ve složení Tomáš Mík, Václav Kroulík, Štěpán Kroulík, Daniel Jan Krautschneider, Ellen Lukášková (host z Lipek), Mirek Zika a Vojta Dvořák (pořadí hráčů na soupisce určíme těsně před zahájením turnaje). Budou obhajovat loňské stříbro z Prahy. Držte nám palce.

  V obou soutěžích bychom byli rádi nejméně v první desítce v ČR.

  A mladší žáci? Chystáme turnaj začátečníků na sobotu 18. června nebo 25. června. Vezmeme i děti odjinud. Sledujte náš web.