Dospělí šachisté tento týden většinou odpočívají, ale žáci hrají na právě probíhajícím Mistrovství Čech o postup na přebor České republiky. Klub Region Panda je tam zastoupen více než v minulých letech, hlavně v kategorii do 12 let. A v prvních dvou kolech se našim dětem partie velmi povedly.

Vicemistr ČR do 8 let Štěpán Kroulík hrál obě partie ve skvělé formě a obě vyhrál. Jeho bráška Vašek, mistr ČR v rapid šachu v kategorii do 10 let, zahrál obě partie s velkým nadhledem a zvítězil bez potíží. Tomáš Mík, nejvýše nasazený z našich, těží hlavně z přípravy kombinačních obratů a vítězí bez problémů. Po výhře v první partii se dostal do potíží ve druhém kole Daniel Jan Krautschneider, potíže nejen ustál, ale dal soupeři milosrdně remízu po prudkém protiútoku již v pozici, kde měl hodně navrch.

V kategorii do 14 let máme velkého kandidáta na postup, Michala Dušánka. Po vybojované výhře v prvním kole v koncovce se mu povedla druhá partie mnohem lépe a vyhrál hezkým útokem. Milan Dvořák jel na M Čech poprvé, sbírá zkuwšenosti a věřím, že sebere také nějaké body soupeřům.

Na OPEN turnaj vyrazil Matěj Kobr, nezačal špatně, ale má rozhodně na víc!

V pondělí v úterý se hraje od 14:30 a partie můžete sledovat živě na follow chess.