50. ročník Orlické šachovnice

Žákovský turnaj dětí do 15 let, 9 kol (12+3) ovládl s velkou věkovou rezervou Michal DUŠÁNEK. Vyhrál všech 9 partií a měl dvoubodový odstup na druhého v pořadí Matěje Kobra (oba Panda). Chlapci tak navázali na Vláďu Martyniuka, který tu vyhrál v roce 2018, ale také na předchozí vítěze, mezi nimiž byl aktuální mistr ČR mužů Vojěch Plát (narozen rovněž v Rychnově n. K.) nebo velmistr Jan Bernášek (rovněž hrál za Rychnov extraligu dorostu). Kromě kroužku trénuje Michala individuálně mistr šachu Martin Buločkin.

  Druhý v pořadí byl Matěj KOBR, který prohrál dvě partie a 7 jich vyhrál, získal 7 bodů. Podal velmi dobrý výkon, ale podle mého soudu byl Michal přibližně o půl třídy lepší. V turnaji se vytáhl Pavel KUMPOŠT, po roční herní přestávce získal 6,5 bodu a skončil na krásném 5. místě. Elen HETFLEISCHOVÁ střídala pěkná vítězství po hezkých kombinacích s hrubými chybami a bohužel prohrála poslední 2 partie (5 bodů, 23. místo). Až v závěru zabral Jenda SNOPEK, získal 4 body a 45. místo. Celkem hrálo 61 hráčů z celé republiky.

Prohlédněte si celkovou tabulku : http://chess-results.com/tnr581131.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

 

Zapište si jméno Miroslav Zika

  Novým talentem z dílny Ilji Mareše je Miroslav ZIKA. V přeboru pardubického kraje do 8 let všechny soupeře porazil (7 bodů - 1. místo), a to hrál jen tak mimo soutěž. Mezi dívkami pardubického kraje skončila třetí Nela KAPUCIÁNOVÁ (2body). Zlepšila se, hraje už podstatně rychleji.

 

Fotogalerie Pavla Kumpošta :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michal Dušánek

 

 

 

 

 

 

 

 

Matěj Kobr

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavel Kumpošt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elen Hetfleischová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Snopek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORLICKÁ šachovnice v Ústí n. Orlicí 2021