V tradiční šachové Velké ceně nastala změna a to, že namísto pěti turnajů byly sehrány čtyři a započítávaly se nejlepší tři výsledky do celkového pořadí. Turnaje se uskutečnily ve Studenci, v Náchodě a následující dva v Hradci Králové. Velká cena se u dětí těší stále velké přízni, alespoň jednoho ze 4 turnajů se zúčastnilo na 175 dětí.

Naši mladí Panďáci byly opět hodně vidět. Celkově vyhráli ve třech z 5 kategorií !!!

Ročník 2012 a ml.  -  Mezi nejmladšími šachisty do 8 let suverénně zvítězil Štěpánek Kroulík, vítěz všech 4 Velkých cen ! Krásné celkové 3. místo obsadil Vojtěch Dvořák za 1x stříbrné a 2x bronzové umístění. Radost nám udělal také Ondřej Banas jednou bronzovou medailí. Pátým místem zaujal Filip Čančara s Davidem Škrdlou a také 7.místem Vojtěch Pilný.

Ročník 2010 a ml.  -  Až 50 dětí z celého kraje nastoupilo v nejpočetnější kategorii do 10 let. Kralovali zde hráči naší Pandy a o 1.místo vždy bojoval Dan s Vaškem (na fotografii). Nejvíce bodů nasbíral Dan Krautschneider, který Velkou cenu 3x vyhrál a 1x skončil druhý. Celkově druhý skončil Václav Kroulík s 3x stříbrnou a 1x zlatou medailí. Cenný kov v podobě bronzu si odnesli další naši hráči František Bažant a Jan Snopek, kteří skončili celkově na 4. a 5. místě.

Ročník 2008 a ml.  -  V kategorii do 12 let nastoupilo 44 hráčů a hráček. Nejlepší z nich byl Michal Dušánek, který zvítězil 2x a jednou bral 3. a 4.místo.