V sobotu 25.1.2020 se na náchodském gymnáziu rozhodlo o medailistech Krajského přeboru žákovských družstvech (KPŽD) v šachu. Obhájit prvenství se podařilo našim mladým Panďákům, kteří již vloni díky vítězství postoupili zaslouženě do 1.ligy mládeže. Náš B-tým ho tak následuje ! Ještě ale teprve uvidíme, zda chceme 2 týmy v lize …

Suverénní tým Pandy B, který neztratil v sezoně 2019/20 ani bod reprezentovali : nedávný vítěz celkové Velké ceny KHŠS Daniel Jan Krautschneider, stoprocentní ranař, který vyhrál všechny své partie ! Zlatou medaili obdržela také naše jediná slečna, bojovnice Elen Hetfleischová, která získala 6,5 bodu ze 7 partií ! Pohár pro vítěze potěžkal také Pavel Kumpošt, který vybojoval krásných 6 bodů ze 7 ! Talentovaný Vašek Kroulík měl velmi těžkou práci na druhé šachovnici a přesto získal 4,5 bodu ze 7. Z těžké 1.šachovnice získal pro tým důležitých 2,5 bodu z 5 Matěj Kobr, který si připsal i cenný skalp mistra ČR Lukáše Zelby ! O další bodíky se postaral Matyáš Plucnar (3/5) a na poslední 2 partie přijel týmu pomoci člen ligové Pandy A Pavel Kačírek, na 1 šachovnici si připsal 1,5 bodu ze 2 partií. Svou první zlatou medaili získal šťastný František Bažant (2/2). GRATULUJEME všem !

Zlatá Panda B porazila : Lipky Hr.Králové B 4:2, DDM Třebechovice  4½ : 1½ , ŠK Lípu HK C 4½ : 1½ , Jiskru Jaroměř 5½ : ½, Náchod 4½ : 1½, Pandu C 5:1 a ŠK Lípu D 5:1.

V Krajském přeboru jsme měli také Pandu C. O bodíky pro jejich tým se starali Michal Dušánek (3/6), Milan Dvořák (2/6), Jan Snopek (2/7), Patrik Dostálek (1,5/5), Jan Koblic (1/4), Štěpán Kroulík (1/7), David Škrdla (1/2) a Ondřej Banas s Vojtěchem Pilným.

A co říká na obhájení titulu Přeborníků kraje a další úspěch mladých Panďáků ten nejpovolanější , trenér Jiří Daniel ? „Pamatuju toho už hodně. Jsem už vykopávka pro paní doktorku Bekovou. První titul přeborníků tehdy Východočeského kraje žákovských družstev získal Rychnov před více než 40 lety, a to 5x za sebou. Potom vyhrál Velkou cenu Československla a 6x získal titul mistrů ČR. Dnes jsou často přeborníky kraje i děti mých svěřenců a naše béčko, protože áčko hraje ligu. Můžu jen říci, že z toho mám znovu obrovskou radost. Radost je rozložena na mé kolegy trenéry Martina Buločkina, Jana Horáka, Ilju Mareše a Petra Kačírka. A na spoustu obětavých rodičů, kteří vždy byli a jsou úžasnou součástí klubu. Šachových trenérů je hodně, dnes je ale moderní posbírat v krajských městech děti z různých okresů a zkoušet vítězit s nimi. Konkurovat tomu  je pochopitelně těžké, ale není to nemožné. Pro mě jsou to chudáci. Nejsou schopni pojmenovat tým jako výběr některého kraje. Ještě pár let chci konkurovat elitnímu šachu v ČR s dětmi z Rychnovska. V týdnu jsme vyhráli krajský přebor středních škol s družstvem rychnovského gymnazia vedeným ředitelem Mgr. Kačírkem  i KP škol 1. stupně s dětmi z Opočna vedeným Ing. Arch. Kroulíkovou a Ing. Snopkem, kteří s nimi každý týden jezdí do Rychnova do kroužku. Asi to není náhoda.“

Poděkování patří také našim sponzorům, kteří nás podporují - Město Rychnov, KH kraj, MŠMT, Mados, Řetězy, RWT, Aquaservis a JAST.

Tabulka :   http://chess-results.com/tnr478940.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

Výsledky :   http://chess-results.com/tnr478940.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES

Fotogalerie : https://pavelpanda.rajce.idnes.cz/KPZD_2019_20_-_1.misto/

 

 

Procházka před posledním kolem do centra Náchoda :) 

 

Zlatá Panda B v zápase s Lípou od 1.šachovnice : P.Kačírek, V.Kroulík, P.Kumpošt,

E.Hetfleischová, D.J.Krautschneider a F.Bažant