V sobotu 18. 1. nás čekal opravdu těžký soupeř v 1. lize dorostu. Lipky Hradec míří za postupem a na všech šachovnicích byli naši protivníci favorizováni.

Průběh zápasu byl velmi dramatický a o výsledek se Lipky obávaly asi déle, než se očekávalo. Z pozice kapitána všem děkuji a chválím! za velmi bojovný výkon. První partie končily po 2,5 hodinách! Poslední za více než 3,5h. Prohráli jsme 0,5:5,5.

Naši konečnou katastrofu načali Vláďa a Míša. Partii na první desce s Pepou Cibulkou jsem hodnotil dlouho jako celkem vyrovnanou. Povrchní pohled mi říká, že kdyby Vláďa dobrovolně nepustil sloupec (nepochopil jsem), tak byla šance na remízu značná. Míša se zamotal v zahájení a z kolotoče vylézal jen těžko. Když už jsme si všichni mysleli, že bude mít protišance, tak zasadil Miloš těžké údery a byl konec. Prohrávat 2:0 s vedoucím týmem na psychice nepřidá, ale bojujeme dál.

Vítek Sysr stál celou partii trochu hůř, ale hlavně nepohodlně. Nebránil se určitě přesně a Honza Vestfál je zkušený hráč. Drobná kombinace valy černého zcela rozvrátila. To už je vlastně konec, protože na obrat nemáme pozice.

Matěj Kobr sice dostal od Honzy Dedka šanci partii i vyhrát. Ta ovšem zůstala nevyužita a při zpětném pohledu na průběh je jasné, že na výhru jsme po většinu času nehráli. Za stavu 4:0 se dohodli na remíze Pavel Kačírek s Tobiášem Zdechovským. Partie v průběhu jen velmi mírně vybočovala z úplné roviny. Konečnou pozici stroj hodnotí jako 0,00.

Vašek Till jel s jasnou touhou i sebevědomím z posledních utkání. V zahájení se zamotal jako Míša. Jeho pozice byla však celkem pevná. Anička hrála solidně, ale konzervu Václava nebylo snadné otevřít. Až v hluboké časové tísni se Václav osudově spletl. To se asi vidět dalo, ale v této soutěži se přidává jen 30s za tah a tak byla tíseň už trvalá.

Výsledek je pro nás krutý. Pokud takovou bojovnost předvedeme v posledních kolech v dubnu, tak se ale o udržení v soutěži nebojím.

 

Region Panda

 

ŠŠPM Lipky HK

Martyniuk Vladislav Z

1791

0

-

1

1929

Cibulka Josef H Z

Till Václav Z

1538

0

-

1

1838

Voříšková Anna D M Z

Kačírek Pavel Z

1706

½

-

½

1892

Zdechovský Tobiáš Z

Sysr Vít H

1552

0

-

1

1634

Vestfál Jan Z

Kobr Matěj M Z

1278

0

-

1

1501

Dedek Jan M Z

Dušánek Michal M Z

1531

0

-

1

1588

Bednář Miloš M Z