Vytisknout

  Větší šachisty na Velkou cenu KH kraje už neposíláme, je pro jejich růst prostpěšnější, když hrají soutěže dospělých. Menší kluci mají v medailích a pohárech motivaci. Ti nejmenší tu největší. I proto by měli na Velkou cenu mířit ve větším počtu i děti z kroužků Jana Horáka a Ilji Mareše, aby navázali na jejich úspěchy. Velká cena v Náchodě nám přinesla hodně radostí.

  Mezi nejmenšími z ročníku narozených 2012 a mladšími vyhrál suverénně Štěpán Kroulík se 7 ze 7, na třetím místě se stejným bodovým hodnocením skončili Vojta Dvořák a Ondřej Banas. hrálo 8 dětí.

  V ročníku 2010 opět dominoval Daniel Jan Krautschneider (7 ze 7) a dobře mu sekunduje Vašek Kroulík, který prohrál jen s Danem a je dlouhodobě nejlepší z ročníku 2011.  Nečekaně jsme získali i bronz v této kategorii díky janu Snopkovi. A tento úspěch podtrhl 5. místem Fanda Bažant. 22 účastníků jen zíralo.

  Ročník 2008 měl sice ovládnout vysoko favorizovaný Lukáš Zelba, ale stejně jako druhý nasazený náš Míša Dušánek v 5. kole zaváhal s pozdějším vítězem Vojtou Vlčkem - nyní Náchod. Gratulujeme. I Náchodu k uspořádání VC. (24 účastníků)