Poslední prázdninový víkend si 8 členů rychnovské Pandy zpříjemnilo turnajem v Červeném Kostelci a většina to pojala jako rozehrání před turnajem v Těšíně. Poděkování patří organizátorům p. Vackovi a rozhodčímu p. Čechurovi za skvělou organizaci a klidný průběh turnaje. Hrálo se 7 kol na 15 minut pro každého hráče bez přídavku. Turnaj překvapivě vyhrála až 29. nasazená Anička Voříšková z Hradce Králové.

K jednotlivým hráčům:

Honza Horák - 6/7 Tentokrát byl ke mně los milosrdnější než jindy. Pramenil z toho zisk 6 bodů a dělení prvního místa s A. Voříškovou a S. Maslem. Rozhodovalo tedy pomocné hodnocení, Buchholz. A opět notná dávka štěstí rozhodla, že jsem získal o půl bodu víc BH než S. Maslo a bral tedy druhé místo.

David Černý - 5/7 David je naší ,,staronovou´´ posilou 1. ligy dospělých. Smolná prohra v posledním kole ho stála dokonce první  místo, a tak musel brát pěkné páté. Šachy umí hrát skvěle (sám jsem se o tom na turnaji dostatečně přesvědčil) a bude velkou posilou pro následující sezónu.

Milan Dvořák st. - 4/7 Milanovi turnaj asi nevyšel podle jeho představ. Potřeboval by více času, nebo nějaký drobný přídavek, a bodů by získal mnohem více. Nejcennější výhru zaznamenal s domácím J. Vítem (1601).

Vašek Kroulík - 3,5/7 Vašíkovi se turnaj velmi povedl. Výhry nad Zástavou (1670) a Svídou (1678) hovoří za vše, dále připsal cennou remízu s  Kuru (1875) a velmi blízko remíz byl i v partiích s Fuchsem (1891) a hlavně s Veleckým (2088). Bohužel dvě prohry na čas ho jistě mrzí. Ale i tak byl největší hvězdou výpravy.

Štěpán Kroulík - 3/7 Štěpánkovi vždycky trošičku trvá, než se do turnaje dostane, proto většinu bodů získává v posledních 3 kolech. Finiš 2,5/3 hovoří za vše. Připsal cennou remízu se Svídou (1678) a v prvním kole byl velmi blízko remízy s Pepou Cibulkou. Pro něj a ostatní níže zmíněné byl turnaj primárně určen pro získání zkušeností. (a určitě i pro radost)

Jeník Snopek - 2/7 Pro Jeníka to byl první turnaj proti dospělým. Hned v prvních dvou kolech doslova šokoval remízami se Svídou (1678) a hlavně s Kuru (1875). Obehrál spoustu silných soupeřů a je v něm vidět potenciál.

Milan Dvořák ml. - 2/7 Partie bratří Dvořáků jsem neviděl, vždy měli dohráno přede mnou a tak můžu hodnotit jen výsledek. Také Milan si zahrál se spoustou silných a kvalitních soupeřů, pěkně porazil V. Jarešovou.

Vojta Dvořák - 1/7 Vojta si dnes vytáhl ,,Černého Petra´´. Turnaj mu nevyšel podle jeho představ, ale i tak prokázal, že šachy hrát umí. Snad ho to motivuje k tréninku, aby za rok svým soupeřům porážku oplatil.

Výsledky: http://chess-results.com/tnr467353.aspx?lan=5&art=1&rd=7

autor: Jan Horák

foto: Martin Snopek, Václav Hynek