Vytisknout

Memoriál gen. Ludvíka Krejčího je tradiční loučení s létem pro mnoho šachistů. Rapid turnaj přilákal letos téměř stovku účastníků, kteří sehráli 9 kol tempem 2x20 minut.

Pandu zastupovala čtveřice mládežníků, kteří tak vhodně vyplnili poněkud hluché období mezi letními turnaji a začátkem sezóny Velkých cen Královéhradeckého kraje a soutěží družstev.

Honza Horák (1622 ELO- R) potvrdil stoupající kvalitu hry i výsledků. Celý turnaj se s přehledem pohyboval na předních stolech a až slabší závěr 1/3 ho připravil o další super výsledek. I tak je 5 bodů a výkon téměř 2000 bodů více než solidní. Honza byl v popředí turnaje se svým podhodnoceným rapid Elem 1622 skutečným zjevením.

Pavel Kačírek (1372 ELO-R) předvedl 3,5 bodu. Všichni soupeři měli vyšší rating a jeho perfo dosáhlo  1516 ELO bodů. Vzhledem k jeho Elu je to jistě dobrý výsledek. Měl jistě i na víc.

Vašek Till (1330 ELO-R) uhrál také 3,5 bodu. Během turnaje se pohyboval mírně za Pavlem a tak uhrál o trochu nižší výkon. Perfo 1418 je i tak téměř 100 bodů nad předpokládaným výsledkem. Tedy velmi solidní. 

Michal Dušánek (ELO-R 1070) = to nejlepší nakonec.  8-letý Michal dráždil výbornými výkony své, často o 2 generace starší, soupeře velkou část turnaje. Po 6 kolech měl neskutečné 3 body. V závěru možná neudržel koncentraci, možná trošku došly síly. Přesto 3 body v jednom z prvních turnajů mezi dospělými jsou skvělé. Uhrál výkon 1493 bodů a to je v porovnání s vlastním ELO nejlepší výsledek mezi našimi hráči. Výsledek nelze přeceňovat, ale určitě se nejedná o úplnou náhodu. Má nadšení pro šachy a to se projevuje na rychlém růstu. Myslím, že si více než řekl o vstup do družstva Krajského přeboru žákovských družstev, dne hrají žáci do 15 let!

Výsledky:

http://chess-results.com/tnr299981.aspx?lan=5&art=1&wi=821

 

Petr Kačírek