V Rychnově nad Kněžnou se uskutečnila jedna z největších letních sportovních akcí v České republice, tradiční již 22. ročník Rychnovského šachového festivalu seniorů. Devítidenní akce od 8. do 16. srpna konané v Pelclově divadle v Rychnově, která byla zároveň otevřeným Mistrovstvím ČR seniorů v kategoriích nad 50, nad 60, nad 70 i nad 80 let se zúčastnilo 140 seniorů a jejich doprovody.

Pořadatelé i účastníci akce přijali tvrdá hygienická bezpečnostní opatření spojená se současnou situací, kterou Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje nedoporučila k realizaci s tím, že pro uvedené skupiny seniorů z celého území  ČR za akci vysoce rizikovou.

Ovšem pravidelné setkání šachových seniorů přivítali samotní senioři s respektováním všech nařízení s obrovským povděkem (bez roušek, rozmístění do několika sálů, desinfekce) i s tím, že se uskutečnil plánovaný autobusový výlet, turnaj pro 17 účastníků ve stolním tenise, společenský večer s kulturním vystoupením, bleskový turnaj).

Pořadatel povzbudil a účastníky osobně pozdravil při předání cen nejlepším také předseda Šachového svazu ČR Martin Petr.

Mistry ČR se stali Roman Švarc z Kadaně (nad 50), Zdeněk Janda z Děčína (nad 60), Vlastimil Sejkora z Děčína (nad70), Miloslav Jaček z Mladé Boleslavi (nad 80). Podrobné výsledky jsou na www.panda-rk.cz. JD