Krajská soutěž – východ

Sokol Hradec Králové  - Panda Rychnov C 4,5:3,5

V krásném jarním počasí jsme se sešli v Hradci na Sokole pár minut před devátou.

Soupisky určitě favorizovali soupeře naladěného výhrou v 1. kole. Nás to ale neděsilo.

První opustil šachovnici Pavel Kačírek. Zcela propadl v málo hrané variantě. Družstvu taková rychlá porážka nepřidá. Pak zaknihoval remízu benjamínek Míša Dušánek. Se soupeřem rychle vyměnili, co se dalo a vzniklou koncovku se 4 věžemi snad ani nebylo jak zkoušet. Pro Míšu úspěšný vstup do krajské soutěže. Tomáš Zahradník, podle vlastních slov, zahrál až moc optimisticky, soupeř pobral 2 pěšce a bylo po partii.

Stav 2,5 : 0,5 pro domácí nevypadal moc dobře, ale na ostatních šachovnicích jsme tahali za delší konec. Na první desce celkem spolehlivě vyhrál Petr Kačírek, i když nějaké nedorazy v propočtu by se našly. Hned potom uplatnil zkušenosti v utkání s juniorkou Vítovou Jirka Daniel a ….vyrovnáno.

Škoda Vládi Martyniuka, který jistě hrál na výhru a pozice ho k tomu opravňovala. Podcenil pak možnosti soupeře v koncovce a bohužel prohrál. Možná se projevila i únava z M Čech do 16 let, které končilo v sobotu, a kde Vláďa úspěšně reprezentoval. Poslední dvě partie vypadaly pro nás dobře.

Nakonec nám chyběl kousek a mohli jsme ještě vyhrát. Pepa Novotný honil soupeřova krále po šachovnici a jak je jeho dobrým zvykem, zajímal ho jen mat a ne nějaká suchá výhra. Určitě prošel kolem bodu vícekrát, nakonec soupeře přeci jen ošálil ve velmi těžké koncovce s věžemi a nestejnými střelci. Robert Daniel naprosto bez bázně zatlačil svého, o téměř 300 bodů silnějšího soupeře. Ocitl se na pokraji výhry ve věžové koncovce. Opakovaně minul vítězné pokračování a nakonec dokonce podlehl.

Škoda. Protože nehrajeme o postup, tak je třeba vidět i pozitiva. Nastoupili jsme se 3 žáky. Jen tak mohou získat zkušenosti, které je posunou dál. Určitě nasadíme postupně i další a třeba í větší počet!