Zdaleka ne poprvé si musím postesknout, že bratři Slováci jsou progresivnější a liberálnější než my.

Turnajů na 7 kol s tempem 60 min + 30s/tah je jako hub po dešti. U nás jako šafránu. Pro nastupující generaci je to dostačující. Zároveň se však hraje na Fide ELO, zapisuje se a trenéři se často obejdou bez jediného dne dovolené. Za 3 dny je hotovo. U nás trvá každý 9 - kolový turnaj 8 dní!

Za doprovodu pana Nosála vyrazila parta dorostu Pandy do Čadce. Tímto mu děkuji a doufám, že pomohou příště i další rodičové,

Stalo se tak za podpory Královéhradeckého kraje, Gymnázia Rychnov a šachového oddílu Panda.

V celkovém součtu opět přivážíme pár desítek ELO bodů, ale výsledek je určitě lehce za očekáváním. Kluci by mohli stoupat i rychleji.

Honza Horák

Náš lídr se opět držel v první půlce pole. Dlouho vzdoroval i pozdějšímu vítězi. O skvělý výsledek přišel až porážkou v posledním kole. Uhrál 3,5bodu, tedy 50%. Obhájil svoje nasazení a připisuje 25 bodů.

Vašek Till

Podle výsledků má v poslední době největší fazónu. Po úspěšných rapidech v Zaječicích a Červeném Kostelci a super výsledku z Lubovnianských Kúpelov byl opět nejúspěšnějším reprezentantem. 2,5 bodu, jen jeden slabší soupeř. Připisuje 40 bodů!

Pavel Kačírek

Ještě to není ono. Při stoupání vzhůru často klopýtá. Dokáže zahrát partii jako hráč 1900 a příště jako IV. VT. 2 body znamenají, že připisuje 13 bodů. Jistě měl na víc. Určitě se blíží turnaj kdy prodá všechno co umí, moc nechybělo tentokrát, ale finiš 0 ze 2 vše zhatil. Na šachovnici body byly.

Marek Nosál

Po kvalitním vystoupení v Zaječicích se tentokrát s formou nepotkal. Jen 1,5b znamená propad o 30 bodů. Snad to byl jen chvilkový výpadek, příště zase uvidíme nějaké kombinace a soupeřům bude přecházet zrak.

Celý turnaj byl kvalitně organizačně zvládnutý. Po celou dobu nás provázela velmi přátelská atmosféra jak ze strany organizátorů tak všech účastníků. Jako laik oceňuji to, že zkušenější hráči se neváhali podělit o zkušenosti a rozebrat s našimi kluky dohranou partii. I když výsledky na to nevypadají, zaznamenal jsem uznání od soupeřů i s výrazně vyšším Elo.

Petr Nosál (doprovod)