Krajská soutěž – východ – hodnocení sezóny

Že Panda „B“ převálcovala Krajskou soutěž – východ už jsme na stránkách psali. Chybí ještě hodnocení sezóny z úst kapitána. Tedy….

Ambice do sezóny nebyly žádné. Klidný střed tabulky a hlavně ať si zahrají ti, kteří opravdu hrát chtějí. Žádný stres. To byl hlavní cíl. A musím říci hned na úvod, že byl splněn. Problémů se sestavou nebylo příliš mnoho a náhradníci většinou fungovali dobře. Jen jsme se nějak usadili na špici a opravdu velké snahy ji udrželi :)

  1. šachovnice Petr Kačírek (4/4)

Mluvit o sobě je nepříjemné. Nastoupil jsem pouze do 4 utkání venku. S cílem dopravit jako řidič na místo další hráče a podržet černými 1. desku. To se zadařilo. Nejvíce jsem se napřemýšlel v Kostelci, kde už jsem si myslel, že je konec, ale Tomáš Blažek si to nemyslel a najednou jsem měl plné ruce práce.

  1. šachovnice Honza Horák (7,5/10)

Vyrostl za rok o 200 ELO bodů a bylo znát na hře, že to není náhoda. Solidně počítá, realisticky hodnotí, zlepšil trochu i hospodaření s časem. Ještě trochu víc sebedůvěry v partiích se silnějšími hráči a KM brzy dopadne. Úspěšnost měl v sezóně 75%.

  1. šachovnice Adam Ježek (2,5/3)

Adam se „vrátil“ k šachu a bylo vidět, že se to nedá zapomenout. Zatím hrál málo, ale budu doufat, že příští rok ho uvidím častěji. Určitě by byl velkým přínosem.

  1. šachovnice Pepa Novotný (7/11)

Pepa je naštěstí nezničitelný (tak jako „Katenáčo“) a jako jediný z celého družstva nechyběl ani jednou. Za to zaslouží absolutorium. Chybí mu taková ta pevnost Tigrana Petrosjana (jen 2 remízy), ale je na to radost koukat. Kreativní při partiích je stoprocentně a nudu v partii nezná. Jako kapitán ovšem někdy trnu, co se bude dít J

  1. šachovnice Jirka Daniel (6,5/8)

I přes povinnosti u družstva „A“ odehrál slušnou porci partií. Společně jsme odehráli jen jedno kolo, tak nevím co bych řekl ke hře. Výsledek je naprosto super. Z hráčů, kteří hráli více než polovinu partií má úspěšnost nejvyšší (81%). To bude chtít posun výš. Nebo do KP?

  1. šachovnice František Innemann ((1,5/2)

Bohužel jen 2 partie. Pak stěhování a nemoc. Škoda. Vyznává pevný poziční styl. I takové hráče potřebujeme. Nemůžou být všechny šachovnice v plamenech.

 

  1. šachovnice Tomáš Zahradník (3/7)

Při velkém studijním a pracovním vytížení stihl 7 kol. I to vyžadovalo jistou dávku obětavosti. Asi by si představoval více bodů, ale vzhledem k tomu, že soupeři byli papírově silnější, tak se nejedná o zlý výsledek. Je to u Tomáše určitě i o herní praxi. Třeba si tento článek přečte a odehraje do podzimu nějaký turnaj, třeba alespoň v rapidu.

  1. šachovnice Vladislav Martyniuk (6,5/10)

Vláďa hraje málo turnajů vážným tempem a tak je jeho ELO hrubě podhodnocené. Přesvědčili se o tom i soupeři v RP a nyní v KS. Tady hrál nejednou až na 5. desce a výsledek 65% je, s ohledem na sílu soupeřů, vynikající. Nedělá chyby. Je velmi dobrý v chápání pozice a stanovování plánu, tím šetří spoustu času a sil. Míří do horních pater soupisky.

Náhradníci:

Slawek Machlowski a Martina Marečková působili nakonec celou sezónu jen jako strašák na soupeře a záloha, kdyby opravdu teklo do bot. To někteří další náhradníci se činili.

Ivo Hartman (8/10)

Tak takovou střídačku si představuje každý kapitán. Nastoupil ochotně vždy, když to bylo třeba. A to bylo skoro vždy. Bral auto a mládež na zápasy. A ještě zaknihoval 8 bodů z 10 partií. Skvělé.

Pavel Kačírek (6,5/9)

To samé jako IH. Jen to řízení auta ještě musí přidat J. Vypadalo to v říjnu, že bude rád, když si párkrát zahraje. Nakonec to bylo 9x. 72% úspěšnost bez porážky hovoří za vše. Potřebuje trochu zvýšit ELO, aby s hráči 1600+ nehrál tolik na jistotu.

Další náhradníci odehráli maximálně 2 kola. Ale protože se jednalo o samé mládežníky, tak je třeba říci, že hráli bez bázně. Nějaké body uloupili a o budoucnost má toto družstvo postaráno.

 

Abych byl objektivní, tak musím najít alespoň malou kaňku. Měli jsme trochu problém s dopravou na venkovní zápasy. Spousta hráčů nemá 18 let, někteří řidičák nebo auto, jiní nebydlí v RK. To musíme na podzim vymyslet lépe.

Každopádně všem hráčům děkuji za přístup a těším se na další sezónu.

Petr Kačírek, kapitán Pandy „B“