Do Rychnova míří nejzkušenější šachisté

Napsal Jiří Daniel dne .

ZPRÁVA PRO TISK
Do Rychnova nad Kněžnou míří na tradiční Rychnovský šachový festival seniorů přibližně 150 účastníků a spousta jejich doprovodů. Festival bude zahájen v Pelclově divadle v sobotu 19. 8. v 15:30 a potrvá až do neděle 27. 8..
Účastníci budou hrát prvních 6 dnů denně od 15 hodin a zachováte-li naprostý klid, můžete festival v divadle i bezplatně navštívit. Závěr festivalu od pátku do neděle se hraje vždy od 9 hodin dopoledne. Divácky atraktivní je vždy i turnaj zrychleným tempem 2x7 minut + 4 sekundy na tah , který je na programu v pondělí 21. srpna od 9 hodin. Teprve druhý rok se bude hrát soutěž 4-členných družstev seniorů stejným zrychleným tempem v sobotu 26. srpna od 14 hodin, do kterého se mohou klubové týmy ještě přihlásit.

 Zlatým hřebem pro diváky – šachisty bude mezinárodní utkání účastníků souběžně probíhajících šachových festivalů v Rychnově nad Kněžnou a v Polanici Zdrój. Hned čtyři utkání zrychleným tempem až na 40 šachovnicích se odehraje jako součást česko-polského projektu INSPIR v zahrádkách soukromých penzionů na náměstí v Rychnově ve čtvrtek 23. srpna od 9 do 11 hodin.

Mezi přihlášenými je mj. 12 šachistů ve věku 80-90 let, kteří mají od letošního roku svoji samostatnou kategorii.

Pro účastníky je nachystána řada doprovodných akcí jako např. výlet na Stezku v oblacích v Jeseníkách nebo společenský večer s živou hudbou na chatě Vyhlídka u Vamberka. Více na stále aktualizovaných www.panda-rk.cz.

Akci finančně podporuje Královéhradecký kraj, Šachový svaz ČR, Město Rychnov n. K. a několik sponzorů, kteří věnovali věcné ceny.Šachy online